Przegląd konkursowy w ramach 6. edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Przegląd konkursowy w ramach 6. edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

festiwal
Wysokie nagrody pieniężne, prestiżowe grono jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego, oryginalne wykonania muzyczne — to nieodłączne elementy konkursowej części Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, którego tegoroczna edycja odbędzie się między 23 a 25 lipca 2015 r. Wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, a zwłaszcza laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, którzy chcieliby stać się częścią tego wyjątkowego wydarzenia, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do Przeglądu Konkursowego do 31 maja.

Drugi dzień toruńskiego festiwalu od lat wypełniają zmagania młodych, ale niezwykle utalentowanych wokalistów, którzy zdobyli już pierwsze muzyczne szlify i w Toruniu prezentują bardzo wysoki poziom wykonawczy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Jak mówi Andrzej Szmak, Dyrektor Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej: Podczas Przeglądu Konkursowego, młodzi wokaliści, aktorzy i studenci szkół artystycznych będą prezentować dwie dowolnie wybrane piosenki filmowe: jedną z repertuaru kina polskiego, drugą z repertuaru kina światowego. Młodzi wykonawcy będą walczyć o główny laur festiwalu, nagrodę imienia Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego i możliwość zaprezentowania się na dużej scenie Koncertu Galowego.