Sofy w stylu lat 60-tych

Sofy w stylu lat 60-tych

sofy

Na polskim rynku dostępne są sofy, które nawiązują do stylistyki z lat 60-tych, gdyż odznaczają się lekką linią, miękkością, drewnianymi nogami, a także intensywną i jednolitą barwą. Z tego względu będą kontrastować w salonie, w którym ściany pomalowane są na szaro lub grafitowo.

W maju 2015 r. Agpol rozpoczął produkcję kolekcji Yoko, w skład której wchodzi kanapa 2- i 3-osobowa, fotel, a także pufa. Zestaw ten to propozycja w stylu lat 60-tych XX wieku, gdyż meble wchodzące w jego skład, wyróżniają się oprócz lekkiej linii, także miękkością. Została ona osiągnięta dzięki zastosowaniu w siedziskach sprężyny falistej i specjalnych pianek siedziskowych. Oprócz tego sofy posiadają wysokie, drewniane nogi w kolorze naturalnego buku, co również jest charakterystyczne dla tego okresu.

Producent zaleca obicie tych mebli tkaninami wełnianymi, z naturalnej bawełny lub przypominającymi filc, dlatego proponuje wykorzystanie tkanin Hamilton lub Alpaca. Opcjonalnie do wykonania tapicerki Yoko wykorzystać można również Amara Mystic, z której można zmywać zabrudzenia używając jedynie wody.

W latach 60-tych królowały meble wypoczynkowe o prostych kształtach i symetrycznych konturach, które posiadały obicie z naturalnego materiału, w intensywnym i jednolitym kolorze. Dlatego zaleca się wykonanie serii Yoko np. w czerwonej barwie. Wówczas meble będą stanowiły wyraźny element dekoracyjny w salonie, który posiada ściany pomalowane na szaro lub grafitowo. W pomieszczeniu takim podłoga powinna być wyłożona jasnym parkietem, który pasował będzie do bukowych nóg mebli. Z drewna, w tej samej kolorystyce, powinien być także blat stolika kawowego. Całość może znajdować się w przestronnym, jasnym pomieszczeniu, w którym w żywych barwach mogą być jeszcze obrazy lub inne dekoracje.

Kanapy i fotel mają szerokość 85 cm, długość fotela wynosi również 85 cm, kanapy w wersji 2-osobowej 181 cm, natomiast 3-osobowej 210 cm. W skład kolekcji wchodzi również pufa o wymiarach 45 cm na 60 cm. Ceny mebli obitych tkaniną Hamilton są następujące: fotel 557 zł, mniejsza kanapa 907 zł, większa kanapa 1 087 zł, natomiast pufa kosztuje 240 zł. Ceny produktów w materiale Alpaca i Amarze Mystic będą nieco wyższe, ponieważ są to materiały o podwyższonym standardzie.