Czy zadbany mężczyzna powinien depilować miejsca intymne?

Czy zadbany mężczyzna powinien depilować miejsca intymne?

vogue-405148_640Czasy kiedy zadbany mężczyzna był uważany za zniewieściałego już dawno minęły. Obecnie mężczyźni powinni mieć zdrową skórę i błyszczące włosy. Kobiety większą uwagę zwracają na panów, którzy dbają o higienę i regularnie stosują męskie kosmetyki.

Jednym ze sposób na zadbanie o estetyczny wygląd męskiego ciała jest poddanie się zabiegowi depilacji. Na naszym rynku jest wiele salonów kosmetycznych (np. Easy Waxing), które dostosowały swoją ofertę do męskich potrzeb. Dzięki temu depilacja nie jest już tylko domeną kobiet, a wydepilowani mężczyźni przestali dziwić, bez względu na to, z której partii ciała usunęli zbędne owłosienie.
Jeszcze do niedawna panowie bali się, że po dokonaniu depilacji będą uważani za homoseksualistów. W chwili obecnej ucichły już tego typu poglądy, a większość mężczyzn dbających o swój wygląd decyduje się na usunięcie zbędnego owłosienia nie tylko z klatki piersiowej, nóg, czy spod pach, ale także z okolic miejsc intymnych.

Moda na męską depilację intymną przyszła do nas całkiem niedawno, ale już cieszy się wielką popularnością. Jednym z powodów, dla których panowie poddają się temu zabiegowi jest poprawa higieny osobistej. Każdy dbający o siebie facet wie, że usunięcie włosów z miejsc intymnych ułatwi mu prawidłową higienę, a także pozwoli zlikwidować nadmierną potliwość i zmniejszyć zagrożenie chorobami skóry.
Depilacja wpływa również na zwiększenie wygody i komfortu (również psychicznego), zwłaszcza w takich miejscach publicznych jak basen lub przy uprawianiu sportu.
Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych, według większości mężczyzn, wpływa również dodatnio na satysfakcję seksualną, ponieważ naga skóra jest bardziej wrażliwa na bodźce. Istotny w tym przypadku jest także element estetyczny. Dla większości pań (a także dużej liczby panów) zadbany mężczyzna powinien przed zbliżeniem wydepilować miejsca intymne, dzięki czemu wyeksponuje swoje walory, nie zostawiając żadnych niedopowiedzeń. Zdaniem niektórych prawdziwy mężczyzna to taki, który nie boi się  odsłonić przed swoją partnerką i zaprezentować swoją męskość w pełnej krasie. Jest męski w momencie, gdy idąc z duchem czasu dba o siebie, a prawidłową higienę uważa za coś zwyczajnego, normalnego.