Catering dietetyczny – dieta a zdrowie

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon1Share on Tumblr0Share on LinkedIn0

red-lunch-green-knollingObecnie choroby , zwłaszcza cywilizacyjne dotykają ludzi w coraz młodszym wieku. Musimy zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? Co zrobić, aby cieszyć się długim życiem w zdrowiu?

Sekret długiego i zdrowego życia

Cukrzyca, choroby układu krążenia (miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie), nadwaga i otyłość, choroba wrzodowa, alergie, nowotwory to choroby cywilizacyjne. Ich występowanie jest związane z prowadzonym stylem życia i odżywiania. Dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, przetworzona, wysokokaloryczna, fast foody, pokarmy z chemicznymi dodatkami – to czynniki sprzyjające powstawaniu wyżej wymienionych chorób. Jak widać, dieta ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiedź na pytanie o sekret zdrowego życia nasuwa się sama. Przestrzegając zasad zdrowego odżywiania, z pewnością nasz organizm odwdzięczy się.

Zdrowe odżywianie a catering dietetyczny

Pewnie większość ludzi wie, jak wygląda piramida żywienia i jakich produktów powinniśmy unikać. Jednak sama wiedza na ten temat nie wystarczy. Zasady te należy jeszcze wcielić w życie, co nierzadko okazuje się nie lada wyzwaniem. Trzeba poświęcić czas  na zakupach, aby znaleźć zdrowe produkty, a następnie, żeby przygotować w domu smaczną potrawę. Osoby,  które nie mają czasu, doświadczenia kulinarnego lub wiedzy na temat zdrowego odżywiania mogą skorzystać z oferty Dietykiety. Catering dietetyczny Dietykieta to firma zajmująca się cateringiem dietetycznym. Dietę można zamówić nawet na miesiąc i dłużej. Nie musimy się wtedy martwić o śniadanie, obiad czy kolację. Każda dieta od Dietykiety jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana i smaczna. Potrawy są pozbawione konserwantów, sztucznych barwników, aromatów i innych szkodliwych dodatków. Sami możemy zdecydować, czy interesuje nas dieta wegetariańska, paleo, południowa, a może bez ryb. Decydujemy również o kaloryczności i ilości posiłków. Catering dietetyczny jest dedykowany nie tylko osobom odchudzającym się, będącym na diecie, ale wszystkim, którzy chcą się zdrowo odżywiać mimo braku czasu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.