Wypożyczaj samochód z głową!

Wypożyczaj samochód z głową!

Wypożyczaj samochód z głową!

Czy często zdarza Ci się nie czytać regulaminów lub umów przy kupnie produktów i usług? To duży błąd! Czasami właśnie tam ukryte są wszelkie dodatkowe koszty, których nie widać na pierwszy rzut oka. I to tyczy się również (a może przede wszystkim?) wypożyczania samochodów. Jakie dodatkowe opłaty mogą nam umknąć?

Dodatkowy kierowca

Jeśli wyjeżdżasz w dłuższą podróż, gdzie do docelowego miejsca trzeba jechać jakieś 10 czy 12 godzin, z pewnością przyda Ci się dodatkowy kierowca, który zmieni Cię, kiedy poczujesz się zmęczony lub śpiący. Jeśli wydaje Ci się, że nie musisz zgłaszać tego faktu wypożyczalni, jesteś w dużym błędzie. Kierować może wyłącznie osoba wypożyczająca auto, no chyba, że wcześniej zgłosiliśmy drugiego kierowcę w wypożyczalni. Pamiętajmy jednak, że zwykle wypożyczalnie naliczają za to dodatkową opłatę.

Ekstra kilometry

Choć wydaje się to trochę dziwne, wypożyczalnie wynajmują samochody nie tylko na określoną liczbę dni czy godzin, ale także na określoną liczbę kilometrów w ciągu dnia. Zwykle dzienne limity to ok. 100 kilometrów. Jeśli przekroczymy ten limit, będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Dodatkowe wyposażenie

Nie każda wypożyczalnia nalicza opłaty za dodatkowe wyposażenie samochodu. W niektórych firmach jest ono już w cenie wynajmu. Niestety bardzo często się zdarza, że jeśli chcemy wypożyczyć fotelik samochodowy, dodatkowy bagażnik na dach czy nawigację, będziemy musieli za to zapłacić.

Pełne ubezpieczenie

Na tym niestety bardzo dużo klientów wypożyczalni już się przejechało. Oczywiście znajdziemy oferty, gdzie pełne ubezpieczenie jest już w cenie wynajmu. W większości jednak, jeśli chcemy, by auto było w pełni ubezpieczone, musimy wykupywać dodatkową opcję. A i tak często zdarza się, że coś przeoczymy, czegoś nie wykupimy i ostatecznie musimy płacić, kiedy samochód ulegnie uszkodzeniu. Dlatego warto bardzo dokładnie czytać wszelkie regulaminy i zapisy w umowie. Oszczędzi nam to z pewnością nerwów i kłopotów na przyszłość.

A jeśli nie chcecie ukrytych kosztów, wypożyczalnia samochodów Sosnowiec (http://www.yourcar.pl/sosnowiec/) jest właśnie dla Was.