nikotynowe woreczki

Woreczki nikotynowe – co to za używka?

nikotynowe woreczki

Coraz częściej w sklepach można spotkać się obecnie z woreczkami, inaczej saszetkami nikotynowymi. Są one używane zamiast snus, ale również papierosów czy e-papierosów. Co warto o nich wiedzieć? Zobacz najważniejsze informacje!

Saszetki, torebki, woreczki nikotynowe – co to jest?

Wyroby określane jako saszetki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ również torebki czy woreczki, są rodzajem używki, która bazuje na nikotynie. Zawiera ona też dodatkowo składniki pomocnicze, które odpowiadają za komfort jej użytkowania.

Pod kątem wyglądu są to niewielkie, wypełnione najczęściej białym włóknem saszetki, które przeznaczone są do umieszczania w ustach. Dochodzi wtedy do wydzielania się z nich substancji aktywnych, co pozwala na uzyskanie efektu jak przy paleniu papierosów, e-papierosów czy używaniu snus.

Co znajduje się w środku woreczków nikotynowych?

Wewnątrz woreczków nikotynowych znajduje się włókno roślinne, które nasączone jest za pomocą nikotyny oraz substancji smakowych oraz zapachowych.

To właśnie skład różni saszetki nikotynowe od snus, ponieważ w snus znajduje się tytoń. Jako że woreczki go nie zawierają, są one również przyjemniejsze w użytkowaniu i nie powodują pojawiania się nieestetycznych osadów na zębach.

Producenci oferujący saszetki nikotynowe prezentują je klientom w zróżnicowanych wariantach, dlatego też można łatwo dostosować je do swojego gustu, na przykład zdecydować się na saszetki o smaku miętowym, owocowym. Można też dobierać je pod kątem ilości nikotyny, co przekłada się na ich moc działania.

Używanie saszetek nikotynowych – na czym polega?

Stosowanie używek tego typu jest bardzo proste, ponieważ należy tylko umieścić jedną saszetkę w ustach i przytrzymać ją w nich przez około 20-30 minut.

Saszetkę umieszcza się dokładnie pomiędzy górną wargą a dziąsłem, dlatego też nie powoduje ona wtedy pojawienia się uczucia dyskomfortu. Nie przeszkadza również w mówieniu oraz nie jest widoczna, dlatego jest to bardzo dyskretna forma używania nikotyny.

Gdzie można kupić saszetki nikotynowe?

Wyroby jak saszetki nikotynowe oferowane są przede wszystkim w sklepach jak kioski czy trafiki, ale można też kupować je dzisiaj w internecie.

Ceny tego typu wyrobów nie są bardzo wysokie, ponieważ za opakowanie zawierające najczęściej około 20 saszetek trzeba będzie zapłacić od 25 do 35 złotych.

Woreczki nikotynowe są zatem bardzo ciekawą alternatywą dla innych wyrobów nikotynowych oraz tytoniowych. Są one bardzo dyskretne, nie wpływają negatywnie na smak w ustach i zapach oddechu, występują w wielu wariantach do wyboru, a także są proste w użytkowaniu.