Zanim wypożyczysz samochód

Zanim wypożyczysz samochód

road-231917_640Jest kilka spraw, o których powinien wiedzieć i pamiętać każdy kierowca, który ma zamiar wypożyczyć auto na wyjazd wakacyjny czy weekend. Wypożyczalnie samochodowe działają na podobnych zasadach, ale ceny za usługi są naprawdę przeróżne. Dlatego warto już wcześniej zainteresować się tym tematem i sprawdzić wszystkie informacje, które mogą nam się przydać przy wypożyczaniu auta.

Sprawdź, jakie karty kredytowe akceptowane są przez wypożyczalnie

W większości wypożyczalni nie wynajmiemy samochodu bez posiadania karty kredytowej. To właśnie na niej blokowany jest depozyt, czyli nasz wkład własny. Oczywiście zdarzają się wypożyczalnie, gdzie istnieje możliwość płatności gotówką, jednak często musimy się wówczas liczyć z wyższą kwotą wkładu własnego. Pamiętajmy też, że nie wszystkie karty kredytowe są akceptowane. Za granicą, a w szczególności w Anglii może być np. problem z płatnością kartą Maestro.

Ubezpieczenie samochodu

Zwykle mamy do czynienia z sytuacją, kiedy to wypożyczalnia oferuje w cenie wynajmu jedynie podstawowe ubezpieczenie. Czasami koszty wkładu własnego są tak wysokie, że musimy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby obniżyć tę kwotę. Jednak najlepszym wyjściem jest wówczas wykupywanie ubezpieczenia na zewnętrznych serwisach, gdzie znajdziemy dużo niższe ceny.

Korzystaj z porównywarek cenowych

Jeśli nie masz czasu, by sprawdzać po kolei ceny we wszystkich większych wypożyczalniach, skorzystaj z porównywarek cenowych. Tam też możesz zaznaczyć, jakiego auta poszukujesz i na jaki okres czasu. Za pomocą tego typu stronek będziesz mógł sprawdzić aktualne ceny w większości znanych wypożyczalni. Dobrym pomysłem jest też zapisanie się do newsletterów, dzięki czemu na bieżąco będziesz informowany o wszystkich zniżkach i promocjach.

Limity kilometrów

Przed wyborem wypożyczalni sprawdź również, czy dana firma ma limit kilometrów. Zdarza się bardzo często, że wypożyczając auto możemy przejechać nim np. 100 km w ciągu dnia. Za wszystkie dodatkowe kilometry będziemy musieli zapłacić.

A jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Jaworzno, sprawdź ofertę na: http://www.yourcar.pl/jaworzno/.