Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Na zakup używanego samochodu decyduje się bardzo wiele osób. Pewnie gdyby pozwalały na to finanse, każdy kupowałby dla siebie nowe auto, jednak cena takich pojazdów często jest na tyle wysoka, że większość osób może pozwolić sobie jedynie na samochód z drugiej ręki. Nie zawsze jednak wiadomo, gdzie najlepiej będzie szukać dla siebie pojazdu.

Osoby chcące kupić samochód używany mają do wyboru bardzo wiele możliwości. Zwykle wybiera się tę, która daje największe szanse na poczynienie oszczędności, czyli zakup od osoby prywatnej. Jest to rozwiązanie stosowane zwłaszcza wtedy, gdy chce się kupić samochód konkretnej marki, spełniający określone warunki, na przykład typu czy rocznika. Nie da się jednak ukryć, że jest to metoda bardzo kłopotliwa i czasochłonna. Trzeba wyszukiwać ogłoszenia, odpowiadać na nie, zadając mnóstwo pytań, potem zaś umawiać się na oglądanie samochodu i dojeżdżać nieraz w odległe miejsca, narażając się w dodatku na znaczne koszty.

Kolejne wyjście, jakim jest zakup samochodu w komisie, może być dobre, ale tylko pod warunkiem, że znajdzie się uczciwy komis. Najlepiej będzie przy tym postawić nie na nieznaną firmę, ale na salon dealera, który prócz samochodów nowych, sprzedaje też używane pojazdy. Osoby chcące kupić samochód marki Nissan powinny odwiedzić ten salon: http://www.impwar.pl/. Na pewno będzie to lepsze wyjście niż odwiedzenie zwykłego komisu, w którym znajduje się wiele aut, nieraz o przekłamanej historii lub stanie technicznych, a więc zakup samochodu w takim miejscu może być ryzykowny. Podobnie sprawa ma się z kupowaniem od osób prywatnych – jest to nie tylko kłopotliwe, ale też można narazić się na nie do końca uczciwe warunki i transakcje. Dealer zaś siłą rzeczy musi dbać o interesy swoich klientów jeśli chce utrzymać się na rynku, kupując więc samochód u niego, można mieć pewność, że nikt nie przekręcał licznika kilometrów ani nie wymieniał nowych części na zużyte, wyjęte z innego samochodu, co często praktykuje się w komisach innych niż autoryzowanych dealerów.