palety

Siatka do owijania palet – skuteczna ochrona i przewiewność dla towarów

 

palety

Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom towar przechowywany na palecie może bez uszczerbku dotrzeć do celu. Do pakowania palet stosowana jest również siatka. Jakie ma ona przeznaczenie? Jakie są najważniejsze zalety jej stosowania?

Do czego przeznaczona jest siatka do palet?

Siatka do palet, paletowania czy siatka do owijania palet – https://www.ekomax.pl/siatki-do-owijania-palet/ to produkt przeznaczony do owijania palet. Ma ona formę cienkiej, wykonanej z tworzywa sztucznego siatki, która dostępna jest w różnych wariantach grubości i wielkości oczek.

Zadaniem siatki do paletowania jest owijanie towarów umieszczonych na palecie. Pozwala ona wtedy nie tylko na ich właściwe ustabilizowanie na czas transportu i magazynowania, ale również pozwala na przepuszczanie powietrza. To powoduje, że zapobiega ona gromadzeniu się wilgoci wewnątrz palet i dzięki temu zapobiega zniszczeniu podatnych na nią towarów.

W jakich branżach używana jest siatka do owijania palet?

Najczęściej siatka do owijania palet stosowana jest w rolnictwie, sadownictwie oraz w branży spożywczej, ponieważ pozwala ona na bardzo dobre zabezpieczenie towarów jak owoce czy warzywa, które przewożone są na paletach.

Również siatka do palet stosowana jest w innych celach, między innymi może być ona wykorzystana do zabezpieczania drewna umieszczanego na paletach czy kwiatów i krzewów, które również wymagają stałego dostępu do świeżego powietrza.

Znalazła ona zastosowanie też w innych branżach, gdzie duże znaczenie ma właściwa ochrona towarów, zwłaszcza przewożonych luzem, ale jednocześnie duże znaczenie ma zapewnienie cyrkulacji powietrza na palecie. Właśnie dlatego polecane są one zamiast folii stretch, która nie przepuszcza powietrza i nasila gromadzenie się wilgoci.

Zalety korzystania z siatki do paletowania

Wykorzystanie siatek do paletowania jest związane z wieloma korzyściami:

  • stabilizują towar umieszczony na palecie

  • zmniejszają ryzyko uszkodzenia towaru podczas przewozu i magazynowania

  • dzięki elastyczności są w wyższym stopniu odporne na rozerwanie

  • zapewniają odpowiedni przepływ powietrza

  • można kupić je w atrakcyjnych cenach

Siatka do owijania palet – rodzaje

Siatki do paletowania są dostępne w wielu wariantach i można dopasować je specjalnie do konkretnego towaru pod kątem ich grubości oraz wytrzymałości na rozerwania.

Przy zakupie siatki należy też uwzględnić sposób pakowania palety. Siatki te oferowane są jako przeznaczone do pakowania ręcznego oraz do używania razem z maszynami do paletowania.

Najczęściej siatka do owijania palet oferowana jest w szerokości 50 cm, natomiast można kupić ją w długościach jak 500 m czy 1000 m.