zaspis dziecka do przedszkola

Kiedy warto zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

zaspis dziecka do przedszkola

W Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej przedszkoli niepublicznych. Kiedy warto zdecydować się na zapisanie dziecka właśnie do takiej placówki? Zobacz zalety dotyczące ich oferty!

Przedszkola publiczne i niepubliczne – czym się różnią?

Placówki przedszkolne można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na te publiczne oraz niepubliczne.

Publiczne placówki są dotowane z budżetu samorządów i zarządzane są przez nie. Można znaleźć je w praktycznie każdej gminie i mieście, jednak minusem jest ich dostępność. Z kolei placówki niepubliczne są prowadzone przez inne podmioty, na przykład firmy prywatne, organizacje, fundacje.

Niepubliczne przedszkole – kiedy warto?

Wielu rodziców decyduje się obecnie na korzystanie z przedszkoli niepublicznych. Co przemawia za ich popularnością?

Przede wszystkim związane jest to z jakością opieki oraz różnorodnością zajęć oferowanych w placówkach prywatnych. To powoduje, że dzieci mogą wtedy uzyskać szersze wsparcie w rozwoju, również prowadzone według autorskich programów, które uznawane są za skuteczniejsze od tych prowadzonych w placówkach publicznych.

Niepubliczne placówki przedszkolne są również dostępne w wielu wariantach, na przykład można zdecydować się na przedszkole językowe czy przedszkole prowadzące metodą Montessori, która kładzie nacisk na holistyczne podejście do dzieci.

Dodatkowo warto wskazać, że przedszkola prywatne są również otwarte w dłuższych godzinach niż te publiczne, co powoduje, że są one popularne wśród rodziców pracujących, którzy nie zawsze mogą wyjść wcześniej z pracy, by odebrać dziecko.

Wybierz najlepszą opiekę – przedszkole niepubliczne Łódź – https://littlegenius.pl/ – sprawdź informacje o rekrutacji już teraz online!

Przedszkole niepubliczne – jak je wybrać?

Obecnie w Polsce działa wiele przedszkoli niepublicznych, dlatego rodzice często zdają pytania dotyczące tego, jak wybrać najlepszą placówkę dla swojej pociechy. O jakich kwestiach warto wtedy pamiętać?

  • Lokalizacja przedszkola – aby można było wygodnie i szybko do niego dojeżdżać.

  • Budynek przedszkola – powinien być nowoczesny, przystosowany do potrzeb małych dzieci.

  • Rodzaje zajęć w przedszkolu – powinny być zróżnicowane.

  • Wyżywienie w przedszkolu – może mieć formę cateringu lub może być przygotowywane na miejscu.

  • Godziny otwarcia przedszkola – ważne dla pracujących rodziców.

  • Opinia na temat przedszkola – informacje na temat opinii można znaleźć online.

Więcej informacji dotyczących oferty przedszkoli prywatnych można uzyskać już teraz na stronach internetowych, by wybrać najlepszą placówkę.