Prysznic w małej łazience – jak go zaaranżować?

Prysznic w małej łazience – jak go zaaranżować?

Prysznic w małej łazience – jak go zaaranżować?

Gdy łazienka ma niewielkie wymiary, wybór odpowiedniego prysznica może być dużym wyzwaniem. Na jakie rodzaje kabin i brodzików warto się zdecydować? A może wybrać kabinę bez brodzika? Sprawdź pomysły na zaaranżowanie strefy prysznicowej w małej łazience!

Mała łazienka – prysznic z brodzikiem czy bez?

Kiedyś w sprzedaży można było znaleźć szeroką gamę pryszniców z brodzikami. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się te bez brodzików albo alternatywnie z bardzo niskimi brodzikami, które lekko wystają ponad poziom podłogi.

W małej łazience prysznic bez brodzika albo z niskim brodzikiem będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu można sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości, ponieważ brodzik nie będzie zabierał przestrzeni na podłodze i tworzył wizualnej bariery.

W przypadku pryszniców bez brodzika warto pamiętać o tym, że duże znaczenie ma odpowiednie wykonanie podłogi, by skierować wodę do spływu. Spływ najczęściej ma postać dekoracyjnej kratki w kształcie prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym.

Sprawdź też płytki łazienkowe Kraków – https://cermar2.pl/pl/gallery/view/24-plytki/

Kabina prysznicowa do małej łazienki

W małych łazienkach kabina prysznicowa może zajmować sporo miejsca. Warto więc wybrać taką, która jednocześnie zapewni komfort oraz nie będzie przytłaczała pomieszczenia.

Bardzo często do małych łazienek wybierane są kabiny typu walk-in, czyli kabiny bez drzwi. Dzięki temu mogą one również powiększyć przestrzeń optycznie i sprawić, że aranżacja będzie wyglądała elegancko i stylowo.

Jako że prysznic bez drzwi może być jednak mało praktyczny, ponieważ woda rozlewa się wtedy łatwo po pomieszczeniu, można zdecydować się również na kabinę szklaną o prostej formie, na przykład prostokątną. Kabina powinna być wykonana z przezroczystego szkła, które też optycznie otworzy wnętrze.

Armatura łazienkowa do prysznica – co wybrać?

Aranżując strefę prysznicową, nie można zapominać również o dobraniu odpowiedniej armatury, czyli inaczej baterii przeznaczonych do prysznica.

Najlepszym wyborem będzie prosta bateria prysznicowa wyposażona w głowicę kulową, która pozwala na łatwy wybór optymalnej temperatury wody. Do nowoczesnych łazienek najlepiej pasują baterie proste, minimalistyczne, natomiast do tych urządzonych w klasycznym stylu można wybrać te nawiązujące do wzornictwa retro.

Obecnie bardzo popularne są także czarne baterie łazienkowe, które świetnie wyglądają we wnętrzach nowoczesnych i loftowych. Inna ciekawa propozycja to baterie podtynkowe.

Gdy chcesz kupić markowe wyposażenie łazienek Kraków to miasto, gdzie w salonach łazienek czeka na Ciebie szeroka gama ciekawych propozycji. Życzymy udanych zakupów!