Nowoczesne meble do salonu – te będą strzałem w dziesiątkę!

Nowoczesne meble do salonu – te będą strzałem w dziesiątkę!

Nowoczesne meble do salonu – te będą strzałem w dziesiątkę!

Nie masz pojęcia, jak zaaranżować swój salon w nowoczesnym stylu? Sprawdź, jakie meble będą najlepsze w tym wnętrzu, aby korzystać z niego komfortowo każdego dnia!

Narożnik, kanapa, fotele – prosta forma, maksimum wygody

Meble wypoczynkowe przeznaczone do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym powinny być przede wszystkim proste, dlatego podczas ich wyboru najlepiej unikać modeli, które mają jakiekolwiek zbędne dekoracje albo mają zbyt złożoną formę.

Doskonałym wyborem będą wtedy meble designerskie – https://designd10.pl/meble-designerskie które mają prostą, geometryczną formę oraz jednolity kolor, na przykład szarość albo beż.

Aby uzyskać efekt jednolitej aranżacji, postaw na komplet mebli wypoczynkowych, które będą świetnie prezentowały się we wnętrzu, wprowadzają do niego elegancki wymiar.

Stolik kawowy – stylowy i praktyczny dodatek

Do mebli wypoczynkowych warto dokupić stolik kawowy. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli w nowoczesnym stylu, które zachwycają swoją niebanalną formą.

Świetnym pomysłem mogą być w tym przypadku meble designerskie o prostej formie, które wykonane są z płyt wykończonych na wysoki połysk. Doskonale sprawdzają się również stoliki w stylu loft z metalową ramą oraz stoliki wykonane z przezroczystych tworzyw sztucznych.

Meble do przechowywania – minimalistyczna funkcjonalność

Gdy chcesz wybrać stylowe meble designerskie do przechowywania do salonu, postaw na te, które wyróżniają się minimalistycznym wyglądem, ale jednocześnie są funkcjonalne. Dzięki temu idealnie będą nadawały się do przechowywania i będą przy tym efektowną ozdobą wnętrza.

W salonie sprawdzą się meble do przechowywania jak stolik RTV, najlepiej niski oraz wyposażony w praktyczne szuflady albo zamykane półki, regał do przechowywania – otwarty albo z zamykanymi szafkami. Ciekawym wyborem będą również niskie szafki, które świetnie nadają się do umieszczenia pod ścianą i nadają przestrzeniom elegancki wymiar.

Stół i krzesła – niezbędne do salonu z jadalnią

Gdy chcesz urządzić salon, który będzie połączony z jadalnią, nie możesz zapominać również o zakupieniu stół oraz krzeseł.

W nowoczesnych aranżacjach świetnie wyglądają proste stoły drewniane, na przykład z ozdobnie rozstawionymi nogami, które nadają im niebanalny wygląd. Również można zdecydować się na model wykonany z płyt na wysoki połysk.

Do stołu dobierz dopasowane krzesła. Do nowoczesnych wnętrz świetnie sprawdzą się meble designerskie wykonane z formowanej sklejki drewnianej, wykonane z tworzyw sztucznych, na przykład popularne ghost chairs, czyli krzesła wykonane z przejrzystego poliwęglanu.