Czym charakteryzują się panele winylowe?

Czym charakteryzują się panele winylowe?

Czym charakteryzują się panele winylowe?

Prawdziwą rewolucją w branży podłogowej stały się panele winylowe. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, z wieloma zaletami, zapewniające optymalną funkcjonalność podłogi. Tego rodzaju panele tworzą wytrzymałe podłoże, a zarazem pozwalają na szybkie przeobrażenie wyglądu wnętrza.

Czym są panele winylowe?

Panele te, znane również pod nazwą panele LVT (Luxury Vinyl Tiles – luksusowe panele winylowe) zdecydowanie różnią się jakością od znanego kilkanaście lat temu linoleum. Produkuje się je bowiem przy wykorzystaniu różnych technologii. Najbardziej trwałe są te panele, które łączą mineralny, twardy rdzeń z elastycznym winylem. Na pierwszy rzut oka przypominają płytki albo drewniane deski. Różnią się jednak od nich w praktyce, ponieważ mają lepsze właściwości izolacyjne i są łatwiejsze w montażu. Sa także odporne na ścieranie i uszkodzenia. W przeciwieństwie do płytek, są też miękkie i ciepłe, można więc z przyjemnością chodzić po nich boso. Panele LVT są odporne na oddziaływanie wody i nie chłoną wilgoci, co sprawia, że można je stosować w kuchni, a nawet w łazience (to znaczy w pomieszczeniach, gdzie będą narażone na działanie pary wodnej). Podłoga winylowa to także najbardziej wytrzymały materiał do wnętrz z ogrzewaniem podłogowym.

Panele winylowe – co warto o nich wiedzieć?

Jest to opcja bardzo ciekawa dla wielu osób urządzających swoje domy czy mieszkania, ponieważ panele LVT nie są dużym wydatkiem. Kosztują nieco więcej niż płytki, ale za to są tańsze od drewnianych desek. Cena opisywanych tu paneli waha się zazwyczaj w przedziale od 60 do 200 złotych za metr kwadratowy. Do tego, tak jak zostało już wspomniane, panele winylowe można położyć we wszystkich pomieszczeniach. Z racji tego, że są one lekkie i cienkie, ich montaż nie jest trudny. Panele winylowe – centrum-parkietowe.pl układa się na wylewce i podkładzie, za pomocą przystępnych systemów. Powstała powierzchnia podłogi LVT jest odporna na różne czynniki. Dzięki temu jej konserwacja ogranicza się do zmywania zabrudzeń.

Jak więc widać, podłogę winylową charakteryzuje duża wytrzymałość, zarówno na uszkodzenia, jak i na działanie wilgoci. Niezwykle korzystne z punktu widzenia inwestorów jest również to, że oferta paneli LVT obejmuje różnorodne rozmiary, wzory i kolory. Wybór jest naprawdę duży, dlatego zakupione panele będą na pewno pełnić funkcję nie tylko praktyczne, ale też dekoracyjne. Szczególnie wtedy, kiedy będą doskonale imitować wzory drewniane. Ich właściwości sprawią też, że panele LVT będą z powodzeniem służyć przez wiele lat.