wnetrze loft

Podłoga i schody we wnętrzu w stylu loft

wnetrze loftWnętrza urządzone w stylu loft wspinają się na wyżyny popularności. Już do wielu sezonów industrialne aranżacje kradną serca miłośników dobrego designu i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Zamiłowanie do pofabrycznych dekorów idealnie wpisuje się w zamysł stworzenia przestrzeni zarówno bardzo męskiej, jak i charakternej. Wśród elementów, które się na to składają są nie tylko meble czy dodatki, ale także detale, w tym m.in. podłogi. Na jakie materiały postawić, aby były one stylowe i jednocześnie funkcjonalne? Podpowiadamy.

Kilka słów o stylu industrialnym

Lata 50. ubiegłego wieku i recesja w Stanach Zjednoczonych. Społeczeństwo ubożeje, co przekłada się na pustoszenie przestrzeni przemysłowych. Po latach doczekują się swojej sławy, kiedy to ich potencjał zaczynają doceniać projektanci i architekci. W Polsce rozkwit tym zachwytem nad przestrzeniami pełnymi cegły, betonu, naturalnych kamieni, punktowego światła czy też wszechobecnego metalu i czerni sięgają kilka lat wstecz. Obecnie styl loftowy na dobre rozgościł się nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale i komercyjnych. Świetnie prezentuje się zarówno w restauracjach, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Styl industrialny – liczy się detal

Styl industrialny uwielbia drewno i jego usłojenie, metal, czarne fronty mebli i pokrywanie ściany naturalnymi materiałami. Ogromną rolę odgrywa w nim oświetlenie, ale także pokrycie podłogi i jeśli zachodzi taka potrzeba – aranżacja schodów. Wnętrza industrialne pełne są ciemnych barw, szkła, czerwoności i rudości cegły czy też szarości betonu. Idealnym rozwiązaniem na przełamanie konwencji, ale jednocześnie dopasowanie się do praw jakimi rządzą się pofabryczne wnętrza jest postawienie na płytki granitowe.

Płytki granitowe – trwałość i elegancja na lata

Płytki granitowe stanowią synonim klasy i elegancji. Nie bez znaczenia pozostaje także ich dekoracyjna ponadczasowość, która idzie w parze z niebanalnym designem. Co ważne, gres to materiał niezwykle trwały, stąd też nie dziwi fakt, że z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Pokryta nim podłoga prezentuje się bardzo stylowo i jednocześnie jest łatwa w utrzymaniu czystości. Co istotne, płytki z gresu są odporne na ścieranie, jak również wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia pozostaje także ich rola w pokryciu schodów. To materiał bardzo trwały, więc możemy liczyć na to, że przy odpowiedniej eksploatacji będziemy mogli na długo cieszyć się z jego użytkowania.