porcelanowe figurki

Gdzie w mieszkaniu ustawić eleganckie figurki z porcelany?

porcelanowe figurkiKażdy z nas zna przynajmniej kilka trików na podkreślenie charakteru domowych wnętrz, ale trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że niezwykle pomocne w osiągnięciu upragnionych efektów są figurki. Porcelanowe lub z elementami wykonanymi z innych materiałów mają w sobie moc wydobywania nastroju panującego w pomieszczeniu. Gdzie w mieszkaniu można je ustawić, by stworzyć odpowiednią aranżację? Poniżej znajduje się kilka wskazówek.

Figurki porcelanowe jako najważniejsze ozdoby we wnętrzu

Ozdoby do mieszkania w tym figurki z porcelany są kupowane dlatego, że świetnie pasują do wystroju budynku i osobowości jego właścicieli albo ze względu na swoje walory. W tym pierwszym przypadku zakup figur może stanowić następny krok na drodze prowadzącej do stworzenia spójnej aranżacji we wnętrzu. Natomiast w tym drugim pojawia się konieczność w pewnym stopniu dostosowania wystroju do zakupionej dekoracji. Wspominamy o tym, aby zwrócić uwagę, że porcelanowe figurki mogą odgrywać w pomieszczeniach różne role, na przykład najważniejszej ozdoby lub harmonijnego dodatku.

Jeśli zakupiona ozdoba wyróżnia się wyjątkowym sposobem zdobienia lub zwraca na siebie uwagę ze względu na inne wyróżniki, warto umieścić ją w punkcie mieszkania, gdzie będzie mogła być ona podziwiana. Gdy rozmiar ozdoby jest równie imponujący, można pomyśleć o ustawieniu jej na podłodze, na przykład przy kominku czy oknie. Z kolei mniejsze, ale bogato zdobione i oryginalne figurki z porcelany mogą świetnie wyglądać umieszczone w centrum stolika kawowego, parapetu okiennego bądź kominka, którego ciepło zachęca do pozostania w domu z bliskimi.

Harmonijne uzupełnienie wystroju dzięki figurkom z porcelany

Ozdoby inspirowane różnorodnością świata roślin i zwierząt lub anioły dekoracyjne również mogą harmonijnie uzupełniać wystrój, zamiast skradać uwagę i w pewien sposób wymuszać konieczność zorganizowania dla siebie przestrzeni. Jako dodatkowy, jednak tworzący spójną całość z pozostałymi ozdobami element, doskonale odnajdują się umieszczone na regałach na książki i albumy, na parapecie okiennym w towarzystwie kwitnących roślin albo na blacie w łazience. Ciekawym pomysłem może okazać się także umieszczenie figury z porcelany na stole jadalnianym przy okazji tworzenia aranżacji na rodzinne spotkania.

Zające z porcelany w połączeniu z zastawą z kwiatowymi motywami będą podkreślać nastrój wielkanocnego śniadania, anioły dekoracyjne w towarzystwie eleganckiego serwisu wpiszą się w pełną czułości bożonarodzeniową atmosferę, a urocze koty i inne zwierzęta doskonale oddadzą klimat towarzyszący urodzinom i świętom obchodzonym przez najmłodszych. A po zakończonym świętowaniu wykorzystane w aranżacji stołu figury mogą wrócić na wcześniej zajmowane przez siebie miejsca i po raz kolejny odgrywać rolę interesującego dodatku. Jeśli szukasz więcej inspiracji na wykorzystanie porcelanowych figurek, odwiedź sklep online z porcelaną Rosenthal, wpisując w wyszukiwarkę adres Porcelanaonline.pl.

Sprawdź także Porcelana Rosenthal – najważniejsze informacje o marce!