Uszczelki płaskie – do czego służą i jak wybrać najlepsze

Uszczelki płaskie – do czego służą i jak wybrać najlepsze

Uszczelki płaskie – do czego służą i jak wybrać najlepsze

Płaskie uszczelki gumowe są zwykle wykonane z jednego kawałka gumy, któremu następnie nadaje się płaską powierzchnię, aby lepiej uszczelniała. Najczęściej stosowanym materiałem na płaskie uszczelki gumowe są kauczuki syntetyczne i kauczuki poliuretanowe. Można go formować w formy wulkanizowane lub termoplastyczne, aby spełnić różne wymagane specyfikacje. Posiada również wiele różnych wykończeń powierzchni, aby zapewnić różne poziomy wytrzymałości i elastyczności powierzchni, aby dopasować się do dowolnego celu, do którego uszczelka będzie używana.

Budowa uszczelek

Płaska gumowa uszczelka to kawałek materiału, który działa jak uszczelnienie między dwoma lub więcej przedmiotami. Są wykonane z arkusza wulkanizowanej gumy lub formowanego silikonu i można je znaleźć w wielu różnych rozmiarach. Powierzchnia uszczelniająca tych płaskich gumowych uszczelek jest zwykle umieszczana w kontakcie z dwiema powierzchniami, które wymagają uszczelnienia. Pomoże to wyeliminować niepożądane wycieki, wibracje i przenoszenie dźwięku. Są również w stanie zapobiegać korozji na uszczelnianych powierzchniach, chroniąc je przed działaniem wody i powietrza.

Uszczelki gumowe płaskie wymagają mniejszej konserwacji niż jakikolwiek inny uszczelniacz.

Płaskie uszczelki gumowe służą do uszczelniania szczelin, które występują w drzwiach, oknach i kanałach wentylacyjnych. Płaskie uszczelki gumowe działają poprzez tworzenie uszczelnienia między dwiema powierzchniami, które jest odporne na zmiany ciśnienia, temperatury lub wilgotności.

Zastosowanie uszczelek płaskich

Płaskie uszczelki gumowe są zazwyczaj kupowane luzem i przechowywane w magazynie lub fabryce. Płaskie uszczelki gumowe można znaleźć w wielu różnych branżach i zastosowaniach.

Zastosowania płaskich uszczelek gumowych obejmują:

– hydraulika

– Części maszyn

– Motoryzacja

– RV i podróż łodzią

– Projekty budowlane

Podsumowanie

Płaska gumowa uszczelka jest rodzajem uszczelki, która ma pewne zalety w porównaniu z bardziej tradycyjnymi cylindrycznymi i wypukłymi uszczelkami gumowymi. Płaski kształt pozwala na uzyskanie większej powierzchni uszczelnienia, a także lepszą przyczepność do uszczelnianych powierzchni. Jest często używany w zastosowaniach wysokotemperaturowych, gdzie tradycyjna guma cylindryczna nie byłaby w stanie wytrzymać tych temperatur.