plytki granitowe

Płytki granitowe w nowoczesnym wnętrzu

plytki granitoweNowoczesne aranżacje wnętrz wymagają zastosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych. Jednym z nich są płytki granitowe, które ponownie cieszą się ogromną popularnością. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać przy urządzaniu mieszkania lub domu, a także dlaczego warto po nie sięgnąć.

Płytki granitowe – właściwości

Płytki granitowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Moda na nie wróciła stosunkowo niedawno, ale już widać ogromne zainteresowanie nimi wśród projektantów wnętrz. Doceniają oni nie tylko ich aspekty wizualne, ale również estetyczne.

Docenić warto przede wszystkim fakt, że ich powierzchnia wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia. Nie powstają na niej zarysowania, które wyglądają mało estetyczne, ani uszczerbi. Między innymi dlatego, płytki granitowe mogą być wykorzystywane w kuchniach, w których występuje duże ryzyko upadku garnków lub innych przedmiotów.

Dodatkowo płytki z granitu są odporne również na szkodliwe działanie warunków pogodowych. Z tego powodu, można je z powodzeniem wykorzystywać zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na ich wygląd nie wpływają ani opady deszczu, ani promieniowanie UV. Kolor pozostaje więc ten sam przez wiele lat.

Warto również wspomnieć, że na rynku dostępne są granitowe płytki antypoślizgowe. Idealnie sprawdzają się one do wykorzystania w otoczeniu domu lub łazience.

Płytki granitowe do nowoczesnej kuchni

Granitowe płytki znakomicie sprawdzają się w kuchni. Nie są narażone na szkodliwe działanie wody, ani zabrudzenia. Dodatkowo są wytrzymałe, dzięki czemu zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Płytki z granitu sprawdzą się zarówno na podłodze, jak i ścianie. Ich ogromną zaletą jest nowoczesny wygląd. Prezentuje się stylowo i elegancko, szczególnie jeśli w ich otoczeniu znajdują się nowoczesne meble.

Płytki granitowe do nowoczesnej łazienki

Płytki z granitu równie chętnie wykorzystywane są do urządzenia łazienki. Materiały wykończeniowe w łazienkach, narażone są na szkodliwe działanie wilgoci oraz wysokich temperatur. W takich warunkach doskonale radzi sobie granitowa powierzchnia płytek. Dodatkowym plusem jest fakt, że płytki granitowe łatwo jest utrzymać w czystości. Nie potrzeba do tego nawet specjalistycznych chemikaliów.

Płytki z granitu w salonie

To rozwiązanie, które stało się popularne stosunkowo niedawno. I trudno się temu dziwić. Płytki granitowe w salonie prezentują się bardzo modnie i elegancko. Warto jednak wybierać płytki w większym rozmiarze. Lepiej pasują one do pokaźnych mebli z salonu.