lozko

Jak wybrać najlepsze łóżko młodzieżowe do małego pokoju?

lozkoGdy pokój nastolatka jest niewielki, wybór odpowiedniego łóżka ma wtedy kluczowe znaczenie. Czym warto kierować się przy jego wyborze, aby połączyć komfort z kompaktowymi wymiarami mebla?

Łóżko do pokoju nastolatka – co kupić?

Dla nastolatka bardzo ważne jest wygodne miejsce do spania. Właśnie dlatego rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego łóżka dla swojej latorośli, aby mogła ona każdego dnia w pełni się wysypiać.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne typy łóżek do pokoju nastolatka. Zamiast nich stosowane są także inne meble, na przykład kanapy albo narożniki. Na co warto się zdecydować wtedy, gdy pokój ma niewielkie wymiary, więc liczy się w nim każdy centymetr?

Rodzaje łóżek młodzieżowych

Wybierając odpowiednie łóżko do pokoju nastolatka, gdy do dyspozycji nie jest zbyt wiele przestrzeni, warto zwrócić uwagę na poniższe modele:

Łóżko o wymiarze 80×200 lub 90×200

To pojedyncze łóżka o najczęściej kupowanych wymiarach – 90×200 oraz 80×200. Wyposażone w wygodny materac będą one w stanie zapewnić wygodny sen. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli łóżek do pokoju nastolatka, na przykład z ramą metalową, drewnianą. Mebel może być też wyposażony w dodatkowe szuflady do przechowywania umieszczone w swojej podstawie.

Łóżko młodzieżowe rozkładane

Kolejna propozycja to łóżka młodzieżowe rozkładane. W tym przypadku istnieje możliwość rozłożenia łóżka tak, aby powiększyć jego przestrzeń do snu. Wtedy może być ono używane przez jedną albo przez dwie osoby jednocześnie. Przed zakupem tego typu łóżka warto zmierzyć przestrzeń, w której ma być ustawione, aby po rozłożeniu można było wygodnie z niego korzystać.

Jednoosobowe fotele rozkładane

Gdy miejsca w pokoju nastolatka jest bardzo mało, rozwiązaniem może być zakupienie rozkładanego fotela jednoosobowego. To mebel tapicerowany, który pozwala na rozłożenie go do wymiarów odpowiadających jednoosobowemu łóżku.

Kanapa lub narożnik z funkcją spania

Wielu nastolatków chce, aby w ich pokoju znajdowało się nie łóżko, ale kanapa albo narożnik z funkcją rozkładania, aby można było wygodnie z niego korzystać podczas przyjmowania gości i jednocześnie używać do spania. Do wyboru jest wiele modeli w różnych stylach, dlatego nastolatek może dopasować je do swojego pomysłu na aranżację wnętrza.

Obecnie meble jak łóżka młodzieżowe rozkładane, kanapy, narożniki z funkcją spania, a także ramy łóżek oraz dopasowane do nich materace można zakupić w wielu sklepach.

Gdzie kupić wygodne łóżko dla nastolatka?

Szeroka gama modeli dostępna jest także w sklepach internetowych – wtedy zakupy dostarczane są bezpośrednio do klienta.