taras

Układamy podłogę na tarasie – jakie płytki sprawdzą się najlepiej?

tarasBudujesz taras i zastanawiasz się jakie płytki podłogowe wybrać? Wybór nie jest prosty, a wszystko za sprawą szerokiego asortymentu na rynku budowlanym. W naszym artykule przybliżamy specyfikę płytek do podłóg wykonanych z poszczególnych materiałów. Dzięki temu wybór płytek podłogowych do tarasu będzie znacznie prostszy!

Płytki granitowe na taras

Spośród wszystkich płytek przeznaczonych na podłogi tarasowe, płytki granitowe są idealnym rozwiązaniem. Najnowsze wzory w mistrzowski sposób prezentują różne palety barw i dodadzą Twojej przestrzeni na zewnątrz oszałamiającego mineralnego charakteru. Granit daje możliwość nadania tarasowi naturalnego charakteru. Ogromną zaletą jest to, że każda płytka granitowa ma inną fakturę, efekty mineralne oraz cienie. Płytki wykonane z granitu dają wiele możliwości, a także dostarczają zabawę przy układaniu płytek. Granitowe mozaiki kamienne nadadzą tarasowi nowy kierunek estetyczny.

Płytki porcelanowe na taras

Oprócz nieskończonych możliwości dekoracyjnych (do wyboru są między innymi ekskluzywne produkty z drewna, kamienia lub cementu), podłogi porcelanowe są bezpieczną opcją do użytku zewnętrznego dzięki swojej wytrzymałości i trwałości. Takie płytki dobrze znoszą próbę czasu. To dlatego, że pozostają one niezmiennie takie same nawet w obliczu trudnych warunków pogodowych. Płytki ceramiczne są również niezwykle łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu, a ich montaż jest prosty w porównaniu z innymi materiałami.

Płytki cementowe na taras

Płytki cementowe to również popularny materiał do podłóg na tarasie. Dzięki takim płytkom możemy stworzyć powściągliwe, harmonijne otoczenie. Co więcej, zamontowane płytki cementowe mogą stanowić doskonałe wykończenie dla innych elementów dekoracyjnych. Marzysz o tarasie w stylu industrialnym lub miejskim? A może bardziej boho z cementem z efektem piasku? Decydując się na płytki ceramiczne, możesz stworzyć każdy styl, jaki Ci się tylko zamarzy.

Jeśli szukasz surowej estetyki na tarasie, użyj tych samych płytek zarówno w basenie, jak i wokół basenu. Możesz nawet użyć płytki cementowe do stworzenia stopni basenowych lub umieścić je na ścianach.

A może płytki imitujące drewno?

Płytki z efektem drewna to propozycja dla miłośników rustykalnych lub inspirowanych wiejskimi domami tarasów, którzy jednak nie chcą spędzić dużo czasu nad konserwacją drewna. Płytki imitujące drewno dają autentyczny wygląd. Jedną z zalet podłóg zewnętrznych imitujących drewno jest ich ciepły wygląd.