Pielęgnacja paznokci u panów

Pielęgnacja paznokci u panów

hand-819279_640Wbrew pozorom panowie także dbają o wygląd. Lubią oni dodatki takie jak gustowny zegarek, szykowne buty lub dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne. Nie przyglądają się jednak swoim dłoniom, zapominając, że one też decydują o całokształcie wizualnego wrażenia. Zadbane, nie tylko stanowią przyjemny widok, ale też dużo mówią o właścicielu. Często lekceważoną kwestią w tej materii jest wygląd i zdrowie paznokci.

Ich zła kondycja świadczy często o niedoborach składników odżywczych i mikroelementów takich chociażby jak witaminy z grupy B, cynk, potas, magnez, żelazo. Niezdrowy wygląd paznokci to także pewne wrodzone predyspozycje, np. brak płytki paznokcia. Nieestetyczne zmiany w jej obrębie mogą być również wynikiem grzybicy, lub innych bardziej poważnych schorzeń ogólnoustrojowych, a wówczas nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. Nawykiem który ma fatalny wpływ na wygląd paznokci, jest ich obgryzanie. Jeśli ów odruch zostanie powstrzymany i pozwoli się paznokciom odrosnąć, problem zwykle znika. Mężczyzna pracujący fizycznie, nie może szukać wymówek dla czarnych obwódek brudu pod swoimi paznokciami, odcisków i spierzchniętej szorstkiej skóry na dłoniach. W przypadku panów nierzadko ma się do czynienia z urazami mechanicznymi takimi jak krwiaki pod płytką bądź jej złamanie. Wyjątkowo złe wrażenie robią zniszczone dłonie i zaniedbane paznokcie w połączeniu z eleganckim, formalnym strojem. Dysonans jest wówczas uderzający. Bez względu na specyfikę wykonywanej przez nas pracy, mężczyźni nie powinni zapominać o odpowiedniej częstotliwości zabiegów pielęgnacyjnych.

Warto pokonać opory i schematy myślowe mężczyzny i raz na jakiś czas zabrać go ze sobą na zabieg manicure męski Warszawa. Istnieją specjalne warianty kosmetycznych zabiegów dla panów, które cechuje szybkość i niewygórowana cena ze względu na fakt, że mężczyźni nie stosują lakierów ani ozdób. W zakładzie kosmetycznym do wyboru jest szereg usług takich jak manicure męski klasyczny, SPA, bądź terapeutyczny. Pracownicy mają do dyspozycji  specjalistyczne odżywki służące pielęgnacji i ochrony paznokci, które zabezpieczą je na przyszłość przed niekorzystnym wpływem środowiska. Dodatkową zaletą wizyty panów w gabinecie jest udzielenie profesjonalnej porady przez kosmetologa jak zadbać o paznokcie na przyszłość.