Biała koszula i czarne spodnie – gdzie się tak nie ubierać ?

Biała koszula i czarne spodnie – gdzie się tak nie ubierać ?

Biała koszula i czarne spodnie – gdzie się tak nie ubierać ?

Odpowiedni dobór stroju do danej sytuacji sprawia, że jesteśmy postrzegani jako osoby, które potrafią zachować się w towarzystwie i postępują według zasad savoir-vivre. Swoim ubiorem okazujemy szacunek drugiej osobie. Wydaje się, że tak ponadczasowa klasyka, taka jak białe koszule i czarne spodnie męskie mogą pasować do każdej sytuacji. Ale czy na pewno? 

Ponadczasowa klasyka w męskim ubiorze

Może się wydawać, że to właśnie panowie mają mniej dylematów dotyczących ubioru. Tymczasem również i oni spotykają się z takimi sytuacjami, w których nie do końca wiedzą, jaki strój będzie na daną chwilę odpowiedni. Mówi się, że najlepiej postawić na klasykę – ale co jest nią w tym przypadku? W praktycznie każdej męskiej szafie znajdziemy przecież garnitur, ale jest to bardzo oficjalny zestaw, który zakłada się tylko na bardzo ważne okazje. Rozwiązaniem może być jednak posiadanie kilku ubrań typu basic doskonale wpisujących się w casualowy look. 

Białe koszule męskie 

Chociaż kolor ten wymaga, by właściciel danych ubrań naprawdę o nie dbał, to jednak białe koszule męskie są niezastąpioną i obowiązkową klasyką. Doskonale pasują do każdego typu urody, natomiast jeżeli mężczyzna posiada jasną cerę – wystarczy wybrać pozostałe elementy garderoby (takie jak choćby marynarka) w kolorach ciemniejszych. Biel jest bardzo unikatowa i doskonale wpisuje się zarówno w oficjalne okazje, jak i spotkania, na których chcemy wyglądać po prostu schludnie. 

Można zestawiać ją z różnymi kolorami, a dowolnych łączeń jest tutaj wiele. Panowie najczęściej wybierają równie popularną klasykę, czyli czerń, szarości a niekiedy nawet granaty. Tymczasem białe koszule męskie będą pasowały także do spodni w kolorze khaki, butelkowej zieleni, a nawet czerwieni. Tym samym strój staje się mniej oficjalny, ale wciąż elegancki. Warto jednak pamiętać, że koszula musi mieć długi rękaw, który w razie potrzeby można podwinąć. Wersje z rękawem krótkim pasują niewielu osobom i rzadko są odpowiednie do okazji. 

Czarne spodnie męskie 

Z czym najlepiej połączyć białą koszulę? W szafie każdego pana powinien znaleźć się jeszcze jeden, bardzo ważny element, czyli czarne spodnie męskie. Krój musi być dobrany do danej sylwetki, dlatego tutaj ciężko wskazać jeden, najlepszy i uniwersalny model, który mógłby sprawdzić się w każdym przypadku. Kolor czarny jest tak samo ponadczasowy jak biel. Dodatkowo obie te barwy zestawieniu tworzą idealny kontrast. Spodnie męskie w tym odcieniu połączymy właściwie z każdym innym kolorem. Nie przyćmiewają, a jedynie podkreślają ekstrawagancki styl koszul. 

Biała koszula i czarne spodnie męskie – kiedy nie nosić?

Okazuje się natomiast, że tak klasyczny i popularny duet jak biała koszula i czarne spodnie męskie jednak nie zawsze są bezpiecznym rozwiązaniem. Trzeba wiedzieć, kiedy warto zrezygnować z tak oficjalnego stroju. Są to natomiast pojedyncze wyjątki, które często zależne są też od rodzaju wybranego materiału. O czym mowa? 

Otóż koszule męskie w tym kolorze mogą wyglądać bardzo elegancko i być idealnym dopełnieniem garnituru, ale nie tak łatwo o to, by pełniły rolę wygodnego stroju na wakacjach. Z jednym wyjątkiem. Ważny jest tutaj przede wszystkim materiał – bawełna lub wiskoza lepiej sprawdzą się podczas ważnych spotkań, natomiast na spacer po mieście możemy wybrać len. Jest on przewiewny i idealny nawet przy wysokich temperaturach. Doskonale wygląda też w zestawieniu ze spodniami uszytymi z tego samego materiału. Starajmy się jednak unikać noszenia klasycznej, białej i eleganckiej koszuli w bardzo ciepłe dni – za wyjątkiem tej wykonanej z lnu. 

Kolejna bardzo ważna kwestia, to dopasowanie stroju do okazji – jeżeli wiemy, że pozostali uczestnicy spotkania przyjdą w strojach mało oficjalnych, to my także powinniśmy zrezygnować z wyżej wspomnianego duetu. Na pewno czulibyśmy się niezbyt komfortowo, jeżeli na ognisku bylibyśmy jedyną osobą ubraną w białą koszulę i eleganckie spodnie. 

Nie należy także zapominać, że biała koszula jest trudna pod względem utrzymania jej w idealnej czystości. Gdy wiemy, że będziemy mieć styczność z sytuacjami, w których mogłoby dojść do powstania zabrudzeń (spotkanie w plenerze, aktywności związane ze sportem), to zrezygnujmy z tego koloru.