Kiedy namówić naszego mężczyznę na zabieg pedicure?

Kiedy namówić naszego mężczyznę na zabieg pedicure?

feet-423092_640W ciągu minionej epoki mieliśmy okazję przyjrzeć się ewolucji w męskiej modzie i stylu bycia. Jak wiadomo trendy to rzecz przelotna, zaś zdrowie i estetyka już nie. Mężczyźni często o tym zapominają, stąd czasami trudno im uświadomić, że coś nie służy ich zdrowiu lub fatalnie wygląda. Arcytrudnym zadaniem może wydawać się namówienie mężczyzny na zabieg pedicure.

Nie musi tak być, gdyż coraz więcej z nich uświadamia sobie, że dbanie o kondycję dłoni i stóp decyduje często o pierwszym wrażeniu nie tylko wśród płci pięknej, ale i np. wśród współpracowników czy klientów. Temat ten szczególnie aktualny jest w sezonie letnim, kiedy to również panowie zakładają sandały czy japonki.

Choć przełamywanie stereotypów w zakresie wykonywania takich zabiegów przez mężczyzn wymaga pewnej cierpliwości, to można zaryzykować twierdzenie, że ładne stopy to zdrowe stopy. Na początek naszych mężczyzn może zainteresować pedicure klasyczny, który wykonywany jest przez http://easynails.pl/wroclaw/manicure-i-pedicure-meski. Jego podstawowym celem jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka za pomocą specjalistycznej frezarki do stóp. Mimo groźnej nazwy czynność ta jest całkowicie bezpieczna. W trakcie tego rodzaju czynności pielęgnacyjnych, paznokcie poddane zostają skróceniu i opiłowaniu, a zbędne skórki zostają usunięte.

Problem często nomen omen nawarstwia się w okolicach pięt. Tutaj warto sięgnąć po inną usługę o nazwie pedicure Callus Peel. Zabieg ten pozwoli przy użyciu kwasów kosmetycznych usunąć zrogowaciałą skórę. Dzieli się on na dwa etapy. Najpierw twardy naskórek zostaje zmiękczony kwasem, a następnie zdjęty mechanicznie. Skóra zaś zostaje wygładzona do tego stopnia, że po czynności pielęgnacyjnej nie ma żadnego śladu.

Możliwy jest także pedicure leczniczy, który stosuje się w przypadku występowania problemów z wrastającymi paznokciami, pękającą skórą na piętach, czy też odciskami. Zabieg poprzedza często również dezynfekcja stóp w kąpieli z wykorzystaniem roztworu soli antybakteryjnej. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia pedicure jest grzybica stóp i paznokci, stany zapalne, oraz widoczne otarcia i zranienia na skórze.