O tym się (nie) mówi!

O tym się (nie) mówi!

pexels-photo„To nie wypada!”, „O tym się nie mówi!”, „Wstydził(a)byś się!” – to słowa, które najczęściej słyszymy, gdy poruszamy tematy tabu. Przez nie jakiekolwiek kłopoty stają się dla nas jeszcze bardziej wstydliwe i kłopotliwe, szczególnie gdy dotyczą naszego ciała i związanej z nim seksualności. A co jeśli nie chodzi tylko o ciało, ale i o duszę…?

Kim jest seksuolog?

Wbrew pozorom seksuolog nie jest lekarzem „od seksu”. Oczywiście osoby cierpiące na różne zaburzenia związane z aktywnością seksualną powinny zgłosić się do seksuologa obowiązkowo, jednak seksuologia jako dziedzina dotyczy seksualności człowieka pojmowanej zarówno jako to, co cielesne, jak i to, co duchowe. Mieszczą się w niej zatem wszystkie aspekty płciowości – od zwyczajnych obaw aż po poważniejsze przypadłości. Seksuolog to psycholog seksualności – lekarz, ale przede wszystkim człowiek.

Czy gabinet seksuologiczny to więzienie?

Żyjemy w świecie, w którym ludzka seksualność nie jest już ukrywana, wręcz przeciwnie – niekiedy nawet eksponowana. Mimo że nadal wstydzimy się mówić o swoim życiu seksualnym i uczuciach, wciąż tkwi w nas głęboka potrzeba kontaktu. Wizyta w gabinecie seksuologicznym nie powinna być jednoznacznie kojarzona z poddaniem się i skazaniem na klęskę. Wizyta u seksuologa to pierwszy krok do zmierzenia się z tym, co nas dręczy i jest źródłem naszego złego samopoczucia. To wyraz ogromnej odwagi. Dajmy sobie pomóc!

O tym się (nie) mówi!

Coraz więcej osób porusza publicznie tematy, o których podobno się nie mówi. Dlaczego więc inaczej miałoby być z seksem i seksualnością w ogóle? Ludzkie potrzeby nie mogą być uznawane za „obrzydliwe” i spychane na dalszy plan. Fizjologia i emocje to podstawa funkcjonowania w społeczeństwie i budulec naszej tożsamości. Zaburzenia popędu i preferencji seksualnych, a nawet lęki mogą dotyczyć każdego z nas. Nie unikajmy zatem mówienia o tym wprost.

Przekonaj się, że seksuolog może okazać się twoim znajomym, a nie lekarzem do spraw wstydliwych. Odwiedź gabinet seksuologiczny Częstochowa (http://andrzejkubat.pl/) i pozbądź się swoich kłopotów raz na zawsze.