Męska depilacja? Czemu nie!

Męska depilacja? Czemu nie!

surfer-823702_640W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety korzystają z usług salonów kosmetycznych. Ich właściciele wiedzą bowiem, że wraz z nastaniem tak zwanych nowych czasów, również mężczyźni zaczynają w większym stopniu dbać o siebie.

Depilacja nie tylko dla kobiet

Mężczyźni zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, co ostatnimi czasy jest bardziej atrakcyjne w oczach kobiet. Może i kilka czy kilkanaście lat temu to właśnie bujny zarost, i to nie tylko na twarzy, był w modzie. Teraz jednak zarówno w mediach, jak i w życiu codziennym więcej uwagi poświęca się nie tylko gładkim policzkom, ale na przykład klatce piersiowej. Minęły bowiem te czasy, kiedy to tylko pływacy stosowali zabiegi depilacyjne po to, aby zwiększyć opływanie wody. Salon Easy Waxing proponuje depilację nie tylko dla kobiet. Właściciele tego salonu wiedzą bowiem, że w dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny. I to nie tylko w życiu osobistym, ale także służbowym. Pracownicy salonu Easy Waxing mają świadomość tego, czym różni się depilacja damska od męskiej. Wiadomo, że włosy na ciele mężczyzn są grubsze i twardsze, dlatego kosmetyki używane do tego typu depilacji są inne, ale równie niezawodne co na przykład woski miękkie, którymi depiluje się kobiece ciała.

Nie tylko depilacja

Jednak nie tylko na depilacji mężczyzn skupiają się współczesne salony kosmetyczne. Pracownicy salonów wiedzą bowiem, że to dłonie są wizytówką każdego mężczyzny. Dlatego też, oprócz damskiego manicure’u, w swojej ofercie mają także męski. Oczywiście różni się on nieco od tego pierwszego. Kosmetyczka na samym początku oczyszcza płytkę paznokci, potem usuwa lub odsuwa szpatułką skórki wokół nich. Następny krok to polerowanie płytki paznokci, jednak jest ono delikatne, niemal niewidoczne, a mimo wszystko pozwala mężczyźnie na poczucie tego, iż ma on zadbane dłonie. Te dwa sposoby manicure’u różnią się oczywiście tym, że mężczyznom nie nakłada się kolorowych lakierów. Po tego typu zabiegu panowie bez przeszkód i wstydu mogą podać na powitanie rękę swojemu szefowi, wspólnikowi czy współpracownikom.

Jak widać, nie tylko depilacja męska zawitała do salonów kosmetycznych. Mają one również w swojej ofercie męski manicure, tak ważny dla tego, aby osiągnąć zdrowe i zadbane dłonie.