Linia kredytowa? Poznaj jej benefity

Linia kredytowa? Poznaj jej benefity

fotolia_135323755_subscription_monthly_m
Miesięczne wydatki związane z prowadzeniem rachunku bankowego często przekraczają możliwości finansowe przedsiębiorstwa? Aby uniknąć utraty płynności, rozważ uruchomienie linii kredytowej. Dzięki dodatkowym środkom powiększającym saldo środków dostępnych na rachunku firmowym, zapewnisz przedsiębiorstwu stabilność. Poznaj wszystkie korzyści i przekonaj się, że to korzystne rozwiązanie także dla Ciebie.

Linia kredytowa to forma kredytu odnawialnego związanego z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym przedsiębiorstwa. Daje swobodny dostęp do dodatkowych środków, które można przeznaczyć na dowolny cel. Maksymalna wysokość limitu jest ustalana indywidualnie – w zależności od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. W Toyota Banku Linia Kredytowa przyznawana w Rachunku Firmowym to kwota aż do 150 tys. zł z promocyjnym oprocentowaniem.

Linia kredytowa – dlaczego warto ją uruchomić?

Linia kredytowa jest specyficzną formą kredytu. Warto jednak pomyśleć o jej uruchomieniu, ponieważ – mimo nieco wyższego oprocentowania niż na przykład kredyt obrotowy – przynosi wiele innych korzyści.

  • Stały dostęp do środków

Linia kredytowa zapewnia stały dostęp do dodatkowych pieniędzy – nawet wtedy, gdy saldo na Twoim rachunku wynosi 0 zł. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko utraty płynności finansowej – nie musisz obawiać się, że z winy nierzetelnych kontrahentów spóźniających się z zapłatą, będziesz mieć problemy z uregulowaniem swoich należności wobec dostawców, pracowników itp.

Warto przy tym podkreślić, że każdy wpływ na rachunek firmowy oznacza automatyczną spłatę zadłużenia, a co za tym idzie – odnowienie aktywnego limitu.

  • Finansowa elastyczność

Pieniądze przyznane w ramach limitu kredytowego można przeznaczyć na dowolny cel. Tylko od przedsiębiorcy zależy, kiedy i w jaki sposób będzie z nich korzystał. Środki można wypłacać w bankomacie, dokonywać przelewy, dokonywać transakcji kartą płatniczą.

  • Korzystny sposób naliczania odsetek

Zaciągając kredyt firmowy, odsetki naliczane są w sposób standardowy: w zależności od kwoty oraz okresu kredytowania. Nie ma przy tym znaczenia, czy wykorzystujesz wszystkie pieniądze, czy korzystasz tylko z ich części.

Zupełnie inaczej jest w przypadku linii kredytowej – tutaj odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanych środków. Jeśli więc limit wynosi 150 tys. zł, a Ty wykorzystujesz zaledwie 50 tys., wówczas odsetki liczone są od wypłaconej kwoty. Dzięki temu koszty takiego kredytu mogą być dużo mniejsze niż koszty związane np. z kredytem obrotowym czy inwestycyjnym.

Jeśli szukasz sposobów na poprawę płynności finansowej, rozważ uruchomienie limitu kredytowego. Posiadając Rachunek Firmowy w Toyota Bank, dodatkowe środki otrzymasz przy minimum formalności – na podstawie miesięcznych przychodów wpływających na konto.