Zalety instalacji LPG

Zalety instalacji LPG

speed-car-vehicle-drive-104836Niemal każdy właściciel samochodu, a zwłaszcza Ci którzy pokonują swoim pojazdem długie odległości, rozważał instalację systemu LPG w swoim samochodzie. Pierwsze pytanie jakie przychodzi wtedy na myśl, to czy się opłaca. Panuje również mit, że w samochodach klasy premium taki system to obciach, ale czy słusznie? Na te i inne pytania postaram się udzielić odpowiedzi w tym artykule.

Na wstępie chciałem powiedzieć, że instalacja systemu LPG to najlepsze co możemy zrobić dla swojego samochodu http://www.impwar.pl/. Daje nam to nie tylko niezwykłe korzyści materialne, ale również mentalne.

LPG to Ekonomia!

Ceny benzyny i olejów napędowych od dłuższego czasu wahają się w okolicach 5 złotych. Mimo ciągłego postępu w obniżaniu spalania paliwa w samochodach, nadal potrzebują one ogromnej ilości paliwa. Dzięki instalacji systemu LPG, możemy tankować gaz za nieco ponad 2 złote. Nie znaczy to jednak, że podczas jazdy zaoszczędzimy 3 złote na litrze. Realna oszczędność przy przeciętnej instalacji LPG wynosi 30% (czyli około 1,50 zł na litrze) – to nadal bardzo dużo!

LPG to Ekologia!

LPG jest zaliczane do paliw ekologicznych. W wyniku spalania wytwarza znacznie mniej szkodliwych substancji niż benzyna lub olej napędowy. To właśnie dlatego między innymi przewoźnicy komunikacji miejskiej decydują się na zakup autobusów napędzanych gazem. Dzięki instalacji systemu LPG w samochodzie zapobiegamy powstawaniu smogu, nie przyczyniamy się do rozrostu dziury ozonowej oraz nie prowadzi do nadmiernej degradacji środowiska. Miliardy euro rocznie jest wydawane na ochronę przyrody i na leczenie skutków wdychania spalin. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom, możemy zainwestować zaoszczędzone pieniądze w inne dobra społeczne.

W niektórych środowiskach panuje mit, że w drogich samochodach nie wypada montować instalacji LPG. To bzdura powtarzana przez osoby zakompleksione, chcące za wszelką cenę udowodnić swoją pozycję materialną. Każda przedsiębiorcza osoba w swoich wyborach decyduje się na najlepsze, najtańsze i najefektywniejsze rozwiązania, a takim rozwiązaniem jest bez wątpienia instalacja systemu LPG.