zaburzenia wzwodu jak leczyc

Na czym polega leczenie zaburzeń wzwodu?

zaburzenia wzwodu jak leczyc

Brak lub niepełny wzwód uniemożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego. Ta dysfunkcja seksualna może spowodować depresję, a nawet rozpad związku partnerskiego lub małżeńskiego. Da się ją jednak wyleczyć. W jaki sposób?

Czy da się wyleczyć zaburzenia wzwodu?

Leczenie zaburzeń wzwodu jest jak najbardziej możliwe. Dobór odpowiedniej terapii uzależniony jest od prawidłowego rozpoznania przyczyny pojawienia się impotencji. Ustalenie tego jest procesem, który potrafi zająć więcej czasu niż sama kuracja, ze względu na mnogość różnych opcji. Brak zdolności do osiągnięcia pełnego wzwodu może być spowodowana m.in.:

  • depresją;

  • nadciśnieniem;

  • stresem;

  • spadkiem testosteronu;

  • problemami hormonalnymi;

  • obniżoną potencją;

  • chorobami sercowo-naczyniowymi.

Z tego względu istnieje też wiele różnych metod leczenia zaburzeń erekcji. Niektóre z najczęstszych obejmują przyjmowanie leków (terapia farmakologiczna) i poddanie się operacji (zabiegi chirurgiczne). Impotencja powodowana zaburzeniami psychicznymi leczona jest za pomocą doradztwa psychologicznego.

Rola androloga w leczeniu impotencji

Typowym lekarzem-specjalistą od męskich spraw jest androlog. To właśnie do niego należy udać się po pojawieniu się pierwszych problemów uniemożliwiających osiągnięcie lub utrzymanie wzwodu. Sprawdzi on poziom poszczególnych hormonów, przeprowadzi szczegółowe badanie prącia oraz pozwoli na pozbycie się obaw przed nieplanowanym zapłodnieniem partnerki – wykonując zabieg wazektomii. W Krakowie andrologowie są w stanie również podjąć się leczenia erekcji nowoczesną metodą fali uderzeniowej.

Leczenie impotencji falą uderzeniową

Leczenie erekcji falą uderzeniową to jedna z najnowszych metod, którą cechuje wysoka skuteczność. Polega na przeniesieniu energii fal dźwiękowych do ciał jamistych prącia. Dzięki temu stymuluje proces angiogenezy, który powoduje tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. To zwiększa ukrwienie penisa, dzięki czemu zapewnia lepszą sztywność wzwodu.