CZYM SĄ AKCESORIA DLA MĘŻCZYZN?

CZYM SĄ AKCESORIA DLA MĘŻCZYZN?

Mężczyźni nosili dodatki od zarania dziejów – od broszek wikingów, przez egipskie sygnety, po polinezyjskie bransoletki z pereł. Są najdłużej przetrwałymi pozostałościami tego, kim byli starożytni ludzie. Czy nosili złoto czy srebro? Jakimi symbolami się posługiwali? Dodatki jakie nosili opowiadają nie tylko ich historię, ale też to, jak daleko sięgała ich strefa wpływów i z kim handlowali. Akcesoria pozwalają opowiadać historię nawet przez tysiąclecia.

Historia akcesoriów męskich jest niezwykle ciekawa. To, co obecnie uważa się za „przedmioty damskie”, w wielu przypadkach zostało wymyślone i opracowane dla mężczyzn. Wysokie obcasy były noszone przez perską kawalerię w XV wieku, aby lepiej zabezpieczyć stopy w strzemionach. Europejscy arystokraci wykorzystywali je później, aby wyglądać na wyższych i bardziej majestatycznych. Makijaż, róż na policzkach i ogromne białe peruki były głównie domeną Europejczyków.

TOP 5 TRENDÓW MĘSKICH AKCESORIÓW 2022

KOLCZYKI WISZĄCE  (https://www.trendhim.pl/kolczyki/kolczyki-koleczka-z-zawieszka-c.html)

CZYM SĄ AKCESORIA DLA MĘŻCZYZN?

Kółeczka pozwalają powiesić na nich wyraziste amulety, zmieniając je w zależności od nastroju. Łącząc kolory, kształty i zawieszki… nie ma końca temu, co możesz powiedzieć za pomocą zestawu zawieszek.

OKULARY BLOKUJĄCE ŚWIATŁO NIEBIESKIE

Ostatnio wszyscy spędzamy coraz więcej czasu przed komputerem i nie wygląda na to, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Jeśli zauważyłeś, że twoje oczy są zmęczone po kilku godzinach pracy, być może wystawiasz je na zbyt dużo światła niebieskiego. Okulary blokujące niebieskie światło to świetny sposób na odpoczynek dla oczu, przy jednoczesnym zachowaniu produktywności w erze cyfrowej. Sprawią również, że będziesz wyglądać super inteligentnie na następnym spotkaniu na Zoomie.

PIERŚCIONKI ZE STALI DAMASCEŃSKIEJ

CZYM SĄ AKCESORIA DLA MĘŻCZYZN?

Stal damasceńska jest formowana poprzez złożenie dwóch rodzajów stali jeden na drugim, co tworzy wzór przypominający drewno po przecięciu. Pierścionki wykonane ze stali damasceńskiej są wyjątkowe, ponieważ wzór na każdym z nich jest inny. Pierścionki damasceńskie i te z kamieniami naturalnymi są wyjątkowe – w 100% twoje.

BIŻUTERIA Z PERŁAMI

Do końca XIX wieku perły były drogie dla wszystkich, z wyjątkiem najbogatszych królów, którzy nosili je dumnie jako dowód bogactwa. Rozkwitające lata dwudzieste to czas, kiedy Zachód zaczął uważać je za „kobiecą biżuterię”. Ostatnio jednak coraz więcej mężczyzn powraca do noszenia tych szlachetnych ozdób.

WARSTWOWANIE NASZYJNIKÓW

CZYM SĄ AKCESORIA DLA MĘŻCZYZN?

Noszenie wielu naszyjników (https://www.trendhim.pl/naszyjniki-c.html) w uzupełniających się kolorach i o różnych długościach to  wizualna uczta dla oka. Uważaj jednak, aby ta uczta nie przerodziła się w problem. Połączenie wisiorków i łańcuszków może opowiedzieć twoją historię lepiej niż pojedynczy element, ale zbyt wiele mieszanych wiadomości nie jest najlepszym wyjściem.

WYJĄTKOWE MĘSKIE AKCESORIA

Nikt nie lubi słowa „zwykły”. Nikt też nie lubi słowa „dziwny”. Ale większość z nas dąży do „wyjątkowości”. Bycia zauważalnie odmiennym od reszty w pozytywny sposób. Wyróżniania się i bycia zauważonym, ale nie wyróżniania się i bycia wykluczonym.

Naszą wybraną biżuterię zaprojektowaliśmy właśnie w tym celu. By być ciekawym, innym i zachwycającym. W skrócie: wyjątkowym.