moc silnika

Na czym polega podnoszenie mocy silnika w aucie?

moc silnika

Każdy samochód osobowy posiada swoją określoną moc. Nie oznacza to jednak, iż nie da się na nią wpłynąc. Praktycznie każda jednostka napędowa jest bowiem produkowana ze sporym zapasem mocy, którego się nie uwalnia po to, by zapewnić jej na przykład wydłużoną żywotność, czy też po to by móc zażądać więcej za mocniejszą wersję tej samej jednostki. Na czym jednak polega podnoszenie mocy silnika?

Gdzie wykonuje się podnoszenie mocy silnika?

Na podnoszenie mocy w Rzeszowie można zdecydować się w dobrych warsztatach, które w swojej ofercie posiadają nie tylko wykonywanie bieżących czy też koniecznych napraw, ale też tuning samochodów osobowych. W nich możemy bowiem liczyć na fachowców, którzy wiedzą jak odpowiednio podnieść moc jednostki napędowej, by nie stworzyć ryzyka awarii silnika.

Jednym z najczęściej oferowanych sposobów jest chipowanie silnika w Rzeszowie. Polega to na zmianie oprogramowania, które steruje pracą silnika i modyfikowanie go tak, by zapewnić mu jak największą moc oraz moment obrotowy. Zazwyczaj specjaliści starają się osiągnąć idealny balans pomiędzy mocą, a spalaniem i żywotnością silnika, które są przecież równie ważne.

Na czym polega podnoszenie mocy silnika?

Podnoszenie mocy silnika przez tak zwane chipowanie silnika jest dość prostym procesem. Wpierw wykonuje się diagnostykę komputerową, a także przegląd kluczowych układów w samochodzie osobowym po to, by sprawdzić, czy nadaje się on do chipowania. Samochód musi być bowiem gotowy na przyjęcie zwiększonej mocy i mowa tu nie tylko o właściwym stanie silnika, ale też hamulców, które mogą mieć trudniejszą pracę, jeśli zwiększona moc będzie wykorzystywana.

Gdy samochód zostanie zbadany, to działania które się wykonuje to na przykład wyłączanie klap wirowych, sondy lambda, filtra DPF, AdBlue, czy też różnych systemów, które skutecznie ograniczają moc jednostki napędowej. Inne rzeczy, które się modyfikuje to na przykład mapa silnika. Jest ona ustawiana tak, by auto miało możliwie jak największą moc.