wywoz gruzu

Gruz po wyburzeniu domu – jak się go pozbyć?

wywoz gruzu

Wyburzenie domu najczęściej ma miejsce wtedy, gdy jest on już stary i powoduje zagrożenie dla otoczenia. Również procedura ta prowadzona jest w sytuacji, gdy na miejscu danego budynku zamierza się wznieść nowy. Co można zrobić wtedy z gruzem pozostałym po pracach wyburzeniowych?

Gruz po pracach wyburzeniowych – jak go usunąć?

Odpad jak gruz nie może być wyrzucany podobnie jak odpady komunalne do zwykłego kosza czy kubła. Konieczne jest wtedy przekazanie go do odpowiedniej firmy, która zajmuje się jego przetwarzaniem.

Obecnie przyjmowaniem gruzu zajmuje się wiele firm. Są to przede wszystkim firmy komunalne zajmujące się odbiorem odpadów od klientów. Również mogą oni skorzystać z PSZOK-ów, czyli z punków selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, które odbierają bez opłat odpady od osób opłacających rachunki za odpady.

Warto też wskazać, że gruz można przekazać, na przykład osobom lub firmom, które wykorzystują go na różne cele, na przykład do wykonania kruszywa do podbudowy drogi.

Gruz po wyburzeniu – co z nim zrobić?

W przypadku wyburzenia całego budynku jak dom jednorodzinnych ilość gruzu jest bardzo duża. W takiej sytuacji konieczne jest zatem wybranie odpowiedniej metody jego utylizacji, która będzie najwygodniejsza i najszybsza.

Niestety, samodzielne usuwanie gruzu w takiej sytuacji jest utrudnione ze względu na jego ilość i ciężar. Dodatkowo najczęściej nie można przekazać go do punktów typu PSZOK, ponieważ najczęściej mają one ograniczenia pod kątem jego przyjmowania. Co zatem można zrobić?

Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług firm komunalnych, które będą mogły odebrać gruz od klienta. Gdy konieczny jest taki wywóz gruzu Zabrze oraz okoliczne miasta na Śląsku również na to pozwalają.

Wywóz gruzu – wynajem kontenera i wywóz na zlecenie

W przypadku dużej ilości gruzu przekazywanego do firmy komunalnej można zdecydować się na dwa warianty oferty, a mianowicie na wynajem kontenera na gruz albo też na zlecenie wywiezienia gruzu.

Wynajem kontenerów na gruz jest usługą polegającą na przekazaniu kontenera do klienta na określony czas. Wówczas może on załadować gruz do kontenera, a po jego wypełnieniu firma odbiera kontener i utylizuje odpady. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej wtedy, gdy prace wyburzeniowe prowadzi się równolegle z wynajmem kontenera, ponieważ wtedy gruz można umieszczać w nim na bieżąco.

Druga usługa, czyli wywóz gruzu na zlecenie, stosowana jest wtedy, gdy doszło już do zburzenia nieruchomości. Pracownicy firmy komunalnej mogą w takiej sytuacji zająć się załadunkiem gruzu do samochodu, który potem wywozi go do utylizacji.