karma

Karma sucha czy mokra dla psa? – co lepsze?

karmaBędąc właścicielem psa, w pełni odpowiadamy za sposób odżywiania zwierzęcia. Nie jest łatwo dostosować idealny jadłospis do potrzeb pupila, zwłaszcza że w sklepach dla zwierząt wybór karm suchych i mokrych dla psa jest ogromna. W dzisiejszym artykule spróbujemy Wam jednak podpowiedzieć, jaki rodzaj pożywienia sprawdzi się najbardziej w Waszym przypadku.

Karma sucha dla psa – charakterystyka

Karma sucha dla psa zawiera bardzo niewiele wody. To czyni ją bardziej skondensowaną. Sprawia także, że zwierzę potrzebuje stosunkowo niewielkiej ilości pożywienia, by się najeść. Ze względu na niską zawartość wody w karmie suchej, musimy pamiętać, by płyny znajdowały się zawsze w drugiej misce i były nieustannie dostępne dla czworonoga.

Dużym atutem karym suchej jest jej pozytywny wpływ na zęby, gdyż jej jedzenie powoduje ścieranie osadu. Najlepszej jakości karmy zawierają wysoki odsetek mięsa i są pozbawione zbóż.

Kup suchą karmę dla psa na: https://wyspazwierzat.pl/sucha-karma-dla-psa-227

Karma mokra dla psa – charakterystyka

Karma mokra zawiera nawet do 75% wody. Sprawia to, że zwierzę musi jej zjeść więcej, by się nasycić, bo znajduje się w niej mniej kalorii. Podawanie tego rodzaju karmy zaleca się przede wszystkim czworonogom, które z jakiegoś powodu nie mogą gryźć. Często zauważa się też, że taki rodzaj pożywienia bardziej smakuje zwierzętom i chętniej ją jedzą, dlatego warto ją podawać psom, które są na bakier z jedzeniem.

Miękka karma sucha dla psa – charakterystyka

Ciekawym rozwiązaniem w karmieniu czworonoga jest miękka karma sucha, inaczej zwana półwilgotną. Dzięki temu, że znajduje się w niej mniej wody niż w karmie mokrej, potrzeba mniejszej ilości produktu, by zaspokoić głód psa. Jednocześnie ten rodzaj jedzenia dla psa nadal jest wysoce skondensowany energetycznie i bogaty w składniki odżywcze. Do tego, dzięki swojej konsystencji może być podawany zwierzętom, które mają problemy z gryzieniem. Ten typ produktów charakteryzuje się tez wyższą smakowitością dla czworonogów i nie wywołuje zwiększenia pragnienia.

Jak widać, każdy rodzaj karmy ma swoje zalety i ograniczenia. Znając ich charakterystykę, z pewnością łatwiej będzie wybrać konkretny produkt. Warto spróbować podać zwierzęciu każdy rodzaj karmy, by sprawdzić jego reakcję. W ten sposób znajdziecie produkt, który najbardziej przypadnie zwierzęciu do gustu i najpewniej będzie najlepszym dla niego wyborem. A po wysokiej jakości karmy suche i mokre dla psa zapraszamy na Wyspazwierzat.pl – sklep dla zwierząt.