Jak negocjować z dealerem samochodów?

Jak negocjować z dealerem samochodów?

pexels-photo (3)Chcesz kupić nowe auto prosto od dealera? A może interesują cię używane modele dostępne w salonach samochodowych? Zanim wybierzesz się na poszukiwania, warto sprawdzić, jak negocjować z dealerem samochodowym – możemy sporo zaoszczędzić!

Zakupienie samochodu jest sporym wydatkiem, który w przypadku nowych pojazdów to zwykle po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wobec tego nawet niewielki rabat czy gratisy są warte negocjacji. Jak negocjować skutecznie, aby ugrać jak najwięcej?

Zacznij od wyższego rabatu

Gdy chcemy negocjować, powinniśmy pamiętać o tym, żeby nie podawać od razu ceny, która nas interesuje. Podajmy niższą, aby potem dojść do poziomu cenowego, na który możemy sobie pozwolić. Przykładowo wtedy, gdy auto kosztuje 60 tysięcy, podajmy cenę 54 tysięcy, a uda nam się wynegocjować obniżkę rzędu 3-4 tysięcy złotych.

Sprawdzajmy oferty różnych dealerów

Ceny w salonach dealerskich marki na terenie całego kraju są zróżnicowane. Przykładowo dealer Forda w naszym mieście zaproponuje nam cenę wyższą niż ten w sąsiednim województwie. Warto wobec tego sprawdzić ceny w innych salonach. Możemy wtedy udać się do salonu w naszym mieście i powiedzieć, że w innym zaproponowano nam niższą cenę – to dobra podstawa do rozpoczęcia negocjacji.

Więcej zyskamy na autach stojących salonie

Przede wszystkim warto wskazać, że najwięcej możemy zyskać wtedy, gdy zdecydujemy się na zakupienie pojazdu już stojącego na placu salonu niż wtedy, gdy będziemy chcieli zamówić go z katalogu. Wobec tego warto zobaczyć pojazdy, które od razu będziemy mogli odebrać, bez konieczności czekania na ich wykonanie w fabryce.

Im droższe auto, tym większy rabat

Także będziemy w stanie zaoszczędzić więcej, gdy zdecydujemy się na drogie auto. W tym przypadku rabaty mogą sięgać nawet około 20 procent! Oczywiście, nie każdego z nas stać na samochód kosztujący po kilkaset tysięcy złotych, ale pamiętajmy o tym, że jeżeli zamierzamy zostawić w salonie większą sumę, będziemy mogli wynegocjować więcej.

Pytaj o gratisy

Dealerzy często są w stanie zaproponować klientowi dodatkowe gratisy zamiast upustu cenowego. Możemy dostać wtedy komplet opon zimowych czy dodatkowe wyposażenie. Warto o nie pytać!