Samochód - nowy czy używany?

Samochód – nowy czy używany?

Samochód - nowy czy używany?

Decydując się na kupno samochodu zazwyczaj wiemy, czy interesuje nas nowy czy używany pojazd. Dla tych którzy jednak zastanawiają się co bardziej się opłaca, podpowiadamy jakie są zalety i wady zarówno nowych jak i używanych samochodów oraz czym kierować się przy zakupie.

Kupno nowego samochodu

Jeżeli chcemy kupić nowy samochód, sprawa jest dość prosta. Wystarczy że pójdziemy do salonu mającego w sprzedaży nasz wymarzony model i zapłacimy odpowiednią kwotę. Zaletą nowego samochodu jest przede wszystkim fakt iż jest nowy, mamy więc pewność że nikt nie oszuka nas jeśli chodzi o jego przebieg czy zużycie. Dostajemy również gwarancję na określony czas, trzeba jednak zwrócić tutaj uwagę, co tak naprawdę dana gwarancja obejmuje, jakiego rodzaju szkody. Wadą takiego samochodu dla większości osób będzie z pewnością cena, oczywiste jest, iż ceny w salonach są znacznie wyższe niż ceny aut z rynku wtórnego. Poza tym zastanówmy się gdzie będziemy trzymać samochód, lepiej jeśli dysponujemy garażem, ponieważ pomimo dobrego systemu zabezpieczeń nowych modeli samochodów, nadal zdarzają się kradzieże.

Kupno samochodu używanego

Większość osób decyduje się jednak na zakup używanych samochodów. Dlaczego? Dlatego, że mało kogo tak naprawdę stać na zakup auta z salonu za gotówkę, a nie każdy lubi „pakować się” w kredyty. Zaletą samochodów używanych jest więc na pewno fakt, iż są o wiele tańsze od nowych samochodów. Często udaje się trafić na „perełki” za nieduże pieniądze, które pomimo swoich lat są w bardzo dobrym stanie i będą nam służyć jeszcze przez długi czas. Jeżeli szukamy używanego samochodu, a nie znamy się zbytnio na mechanice pojazdów, poprośmy o radę osobę bardziej zaznajomioną z tematem. Nie kupujmy „kota w worku”. Wadą jest tutaj ryzyko jakie wiąże się z kupowaniem samochodu na rynku wtórnym. Każdy nowo kupiony samochód warto więc, pomimo aktualnego przeglądu, poddać sprawdzeniu w serwisie http://www.bmw-service-fialkowski.pl/. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa naszych pasażerów.