Dlaczego warto korzystać z rejestratorów jazdy?

Dlaczego warto korzystać z rejestratorów jazdy?

Dlaczego warto korzystać z rejestratorów jazdy?

Rejestratory jazdy są montowane zarówno w samochodach, jak i motocyklach. Ich głównym zadaniem jest ochrona kierowcy przed innymi, mniej rozważnymi uczestnikami jazdy. Coraz więcej osób decyduje się na zakup kamerek, a to wskutek kilku stłuczek albo poważniejszych wypadków.

Rejestrator trasy najczęściej jest wykorzystywany przy zapisywaniu drogi podczas podróży rekreacyjnych. Wówczas pomaga w powrocie do domu. W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku nagranie może być dowodem świadczącym o niewinności kierowcy i wskazującym na sprawcę. Dodatkowo może być pomocne do wywalczenia odszkodowania od zakładu ubezpieczeniowego. Często zdarza się tak, że kierowca nie zauważy rowerzysty, który jedzie nocą. Wypadkowi najczęściej może zaradzić odpowiednia lampa rowerowa. W tym przypadku także rejestrator pomaga w przedstawieniu nagrania z ewentualnego zderzenia.

Nagrywanie nocą przynosi najlepsze efekty po połączeniu z diodami podczerwieni (IR). W sytuacji, gdy służby mundurowe bez podstaw prawnych zatrzymają kierowcę, może się okazać, że kamera jest najlepszym poświadczeniem tego zdarzenia. Dzięki temu unika się złośliwego policjanta. Rejestrator także usprawnia bezpieczeństwo i wzmaga kulturę jazdy. Dzięki nagraniom będzie znacznie mniej piratów drogowych, a tego typu zachowania zostaną napiętnowane. Kamery nagrywają w wysokiej rozdzielczości obrazu, dzięki czemu nagrania mają znacznie lepszą jakość. W efekcie tego pamięć urządzenia jest szybko zapełniane, dlatego warto wyposażyć sprzęt w dodatkową kartę pamięci.

Wbudowany moduł GPS umożliwia zapisanie nie tylko trasy, ale także prędkości i pozycji auta. Czujnik ruchu zmniejsza zużycie oraz oszczędza miejsce na karcie. Dzięki niemu rejestrator włącza się po ruszeniu z miejsca bądź np. kolizji. To pozwala na zapomnienie o ciągłym włączaniu i wyłączaniu sprzętu. Sytuacja się komplikuje, gdy kierowca zatrzymuje się na czerwonym świetle. Rejestratory ruchu są bardzo przydatne podczas codziennego poruszania się po mieście czy w trasie. Model jest uzależniony od potrzeb konkretnego kierowcy.