Jakie zalety ma polerowanie lakieru?

Jakie zalety ma polerowanie lakieru?

Jakie zalety ma polerowanie lakieru?

Zastanawiacie się czy wypolerować karoserię swojego pojazdu? Nie jesteście pewni jakie korzyści przyniesie taki zabieg? Ten artykuł pomoże wam podjąć prawidłową decyzję.

Porysowany i zmatowiały lakier niestety jest w stanie całkowicie zepsuć wygląd nawet najładniejszego auta. Na szczęście większość kierowców dzięki polerowaniu, może przywrócić pierwotny blask nawet bardzo zaniedbanej powłoce lakierniczej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety ma polerowanie lakieru i czy rzeczywiście warto skorzystać z jego olbrzymiego potencjału.

Ręczne czy maszynowe polerowanie lakieru?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że polerowanie można przeprowadzić nie tylko ręcznie, ale również maszynowo. W obu przypadkach należy wyposażyć się w specjalną pastę polerską, która różni się między sobą siłą ścieralności. Przy polerowaniu ręcznym lepszym wyborem będą agresywniejsze pasty. Wynika to oczywiście z tego, że siła nacisku rąk nie jest zbyt wielka. Aby usunąć większe rysy przydać może się profesjonalna maszynka polerska. Aby nie uszkodzić lakieru bezpieczniej jest skorzystać z dość delikatnej pasty polerskiej. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wykonać polerowanie lakieru, mogą oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy.

Dlaczego warto?

Jedną z największych zalet polerowania lakieru dla większości kierowców jest to, że niewielkim nakładem siły można przywrócić pierwotny blask powłoce lakierniczej. Z praktycznego punktu widzenia, to właśnie polerowanie lakieru jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się szpetnych rys, które niestety psują walory estetyczne naszego auta. Dzięki porządnej paście polerskiej, można pozbyć się nieprzyjemnego zmatowienia oraz utlenienia na wybranych fragmentach lakieru.

Kiedy warto?

Dzięki polerowaniu można usunąć wszystkie wady, które powstają w wyniku malowania auta. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które w najbliższym czasie chcą sprzedać swoje auto. Zadbany lakier jest najlepszą wizytówką każdego samochodu, dlatego też zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć klienta. Polerowanie jest dobrym wyborem także dla tych osób, które planują nałożyć na karoserię specjalną powłokę lakierniczą. Każde polerowanie auta powinno zakończyć się woskowaniem, a dokładniej mówiąc nałożeniem specjalnej warstwy ochronnej, która zabezpieczy lakier przed zanieczyszczeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.