herz innowacja w ohgzrewaniu i chlodzemoi

Herz: innowacyjne rozwiązania w systemach ogrzewania i chłodzenia

Marka Herz to jeden z przodujących producentów armatury oraz systemów instalacyjnych na rynku europejskim. W swojej ofercie posiada ona innowacyjne rozwiązania bazujące na odnawialnych źródłach energii. Wśród nich wymienić można m.in. pompy ciepła, poszczególne elementy armatury oraz zdalne regulatory swoich urządzeń. Sprawdźmy, co dokładnie firma Herz ma do zaoferowania swoim klientom.

Pompy ciepła HERZ – ekologia i efektywność w jednym

Oferta firmy Herz obejmuje kilka rodzajów pomp ciepła. Przykładem może być tutaj model Commotherm SW i WW. Pompa ta posiada funkcje ogrzewania i chłodzenia korzystając przy tym z naturalnych źródeł. Może być to zarówno grunt, jak i woda. Wspomniane modele charakteryzują się wysoką wydajnością (COP) oraz niskimi kosztami eksploatacji. Warto również zwrócić uwagę na prostą instalację i przyjazną obsługę. Pompa nie zajmuje dużo przestrzeni, a położenie wszystkich elementów w jednym miejscu pozwala na prosty serwis.

Innym rodzajem pompy ciepła, którą można znaleźć w ofercie firmy Herz, jest model Commotherm LW-A. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, źródło ciepła stanowi tutaj powietrze. Pompa jest przeznaczona do instalacji na zewnątrz i wykorzystuje ona energię zgromadzoną w powietrzu do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Co ważne – proces ten jest możliwy nawet w temperaturach sięgających -20 stopni Celsjusza. Ze względu na miejsce swojej pracy urządzenie jest odporne na korozję.

Wśród produktów oferowanych przez markę Herz znajdziemy również pompę przeznaczoną do ogrzewania ciepłej wody użytkowej – Commotherm BWP 300. Ciepła woda, która jest otrzymywana w urządzeniu, pochodzi z powietrza znajdującego się w otoczeniu. W zależności od rodzaju instalacji systemu kanałów wentylacyjnych pompa pozwala na liczne sposoby wykorzystania powietrza. Najczęściej jest ono schładzane w procesie termodynamicznym, a następnie wykorzystywane do ocieplania wody.

System regulacji ciepła – nowoczesność w służbie komfortu

Firma Herz postanowiła zadbać również o wygodne sterowanie systemami grzewczymi. W ten sposób powstał system regulacji T-Control. Składa się on z wysokiej jakości wyświetlacza dotykowego, który pozwala na swobodne sterowanie obiegami grzewczymi. Z zadaniem tym poradzi sobie każdy, ponieważ zadbano o prosty moduł sterowania. Posiada on schematyczne rysunki 3D, dzięki którym można bez większych problemów obsłużyć ekran.

Jak dokładnie działa to urządzenie? T-Control pozwala na przyłączenie aż 55 modułów. Centralna jednostka jest odpowiedzialna za kontrolę parametrów spalania, zarządzanie buforami, modułem grzania ciepłej wody oraz obiegami grzewczymi. Stwarza ona również możliwość dodania kolejnego modułu w dowolnym momencie. Warto również wspomnieć, że system oferuje możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona przy użyciu specjalnej aplikacji myHERZ.

Armatura i systemy instalacyjne od firmy Herz

Zdecydowanie największą część produktów marki Herz stanowi armatura oraz systemy instalacyjne. Kluczowymi grupami produktów są tutaj m.in. armatura termostatyczna, zawory regulacyjne i odcinające, a także armatura do wody pitnej i inne systemy instalacyjne. Produkty firmy Herz charakteryzują się najwyższą możliwą jakością wykonania oraz gwarancją niezawodności, co wynika ze 120 lat doświadczenia w branży.