Obecnie bardzo trudno jest sobie wyobrazić aranżację wnętrz bez wykorzystania materiałów budowlanych, jakimi są systemy suchej zabudowy. Bardzo dobrze znane w Skandynawii I Zachodniej Europie, od kilku lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród deweloperów jak i architektów w Polsce. Sucha zabudowa z powodzeniem stosowana jest w niemal wszystkich budynkach publicznych (uniwersytety, banki, galerie handlowe) jak i we wnętrzach domów i mieszkań.
Płyty gipsowo-kartonowe
Są wykorzystywane w budownictwie od dawna, bowiem znane były już na początku XX wieku. Wyraźnie skracają czas potrzebny na wykończenie wnętrza. Co więcej, montaż płyt G-K nie jest skomplikowany ani też czasochłonny, jak w przypadku tworzenia tynku w sposób tradycyjny. Można je montować bezpośrednio na cegłach lub stelażu.
Płyty magnezytowe
Na rynku istnieje niezliczona ilość rodzajów płyt, którą wykorzystuje sucha zabudowa wnętrz. Należy pamiętać o tym, że bardzo ważną cechą jest ich ognioodporność. Niestety, kilkanaście lat temu cecha ta dyskwalifikowała płyty gipsowo-kartonowe, które nie mogły konkurować ze ścianami wykonanymi w sposób tradycyjny. Obecnie na rynku wiodą prym płyty magnezytowe, które swoimi właściwościami zdecydowanie przewyższają swoich poprzedników. Są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, twarde, a także przede wszystkim ognioodporne.
Podłogi systemowe
Podłogi systemowe to kolejny, popularny system suchej zabudowy. Znalazły swoje zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie część instalacji musi być poprowadzona pod powierzchnią podłogi. Ich montaż jest o wiele szybszy niż tradycyjne wylewanie posadzki lub wykonywanie całej podłogi z drewna. Ponadto, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich najważniejsze zalety? Niezwykła łatwość w demontażu i dokonywaniu jakichkolwiek innowacji, przeróbek lub usuwania awarii, co nie należy do najprostszych czynności w przypadku tradycyjnej posadzki betonowej.
Więcej informacji na temat suchej zabudowy wnętrz znajdziecie na stronie: https://termobud.com.pl/.