Poznaj wszystkie systemy suchej zabudowy

Poznaj wszystkie systemy suchej zabudowy

Poznaj wszystkie systemy suchej zabudowy

Obecnie bardzo trudno jest sobie wyobrazić aranżację wnętrz bez wykorzystania materiałów budowlanych, jakimi są systemy suchej zabudowy. Bardzo dobrze znane w Skandynawii I Zachodniej Europie, od kilku lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród deweloperów jak i architektów w Polsce. Sucha zabudowa z powodzeniem stosowana jest w niemal wszystkich budynkach publicznych (uniwersytety, banki, galerie handlowe) jak i we wnętrzach domów i mieszkań. 

Płyty gipsowo-kartonowe

Są wykorzystywane w budownictwie od dawna, bowiem znane były już na początku XX wieku. Wyraźnie skracają czas potrzebny na wykończenie wnętrza. Co więcej, montaż płyt G-K nie jest skomplikowany ani też czasochłonny, jak w przypadku tworzenia tynku w sposób tradycyjny. Można je montować bezpośrednio na cegłach lub stelażu.

Płyty magnezytowe

Na rynku istnieje niezliczona ilość rodzajów płyt, którą wykorzystuje sucha zabudowa wnętrz. Należy pamiętać o tym, że bardzo ważną cechą jest ich ognioodporność.  Niestety, kilkanaście lat temu cecha ta dyskwalifikowała płyty gipsowo-kartonowe, które nie mogły konkurować ze ścianami wykonanymi w sposób tradycyjny. Obecnie na rynku wiodą prym płyty magnezytowe, które swoimi właściwościami zdecydowanie przewyższają swoich poprzedników. Są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, twarde, a także przede wszystkim ognioodporne. 

Podłogi systemowe

Podłogi systemowe to kolejny, popularny system suchej zabudowy. Znalazły swoje zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie część instalacji musi być poprowadzona pod powierzchnią podłogi. Ich montaż jest o wiele szybszy niż tradycyjne wylewanie posadzki lub wykonywanie całej podłogi z drewna. Ponadto, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich najważniejsze zalety? Niezwykła łatwość w  demontażu i dokonywaniu jakichkolwiek innowacji, przeróbek lub usuwania awarii, co nie należy do najprostszych czynności w przypadku tradycyjnej posadzki betonowej.

Więcej informacji na temat suchej zabudowy wnętrz znajdziecie na stronie: https://termobud.com.pl/.