Renowacja dachu z blachy

Renowacja dachu z blachy

Renowacja dachu z blachy

Aby nasz dach zachował estetyczny wygląd i służył przez długie lata, trzeba dbać o niego we właściwy sposób. Pokrycie dachu cały czas jest narażone na działanie czynników atmosferycznych – opady, temperatura czy promienie słoneczne, wszystko to może uszkodzić powłokę blachy. Jednak jeżeli będziemy dbać o blaszane pokrycie, to posłuży nam przez długie lata. Jak to robić?

Wybór tylko najwyższej jakości materiałów 

Decydując się na pokrycie dachu blachą, trzeba wybrać produkt od sprawdzonego producenta, który do produkcji używa tylko najwyższej klasy surowców. Jak to sprawdzić? Blachodachówka https://glinmet.pl/ renomowanej firmy posiada specjalne oznakowanie, które zawiera symbol producenta, nazwę wyrobu, rodzaj blachy, grubość oraz znak rodzaju powłoki. Tylko wtedy mamy pewność, że pokrycie dachowe posłuży nam latami, wybierając produkt niewiadomego pochodzenia i kiepskiej jakości, dach będzie wyglądał nieestetycznie, bo farba zacznie się łuszczyć, a procesu tego nie da się zatrzymać. Z czasem mogą pojawić się rdzawe zacieki, które będą powodować przeciekanie. Dobrej jakości blachodachówka cena waha się w granicach kilkunastu złotych za metr kwadratowy. 

Jak dbać o blaszany dach?

Blaszane pokrycie, które jest ułożone we właściwy sposób, w pierwszych latach nie powinno sprawiać problemów. Warto jednak zrobić przegląd dachu, co najmniej dwa razy do roku, ale zanim zaczniemy oględziny, całą powierzchnię trzeba spłukać wodą. Większe zabrudzenia czy mech bez problemu można usunąć specjalistycznymi środkami. Trzeba pamiętać, że blaszane dachy można myć tylko środkami, które są do tego przeznaczone, użycie innych detergentów może uszkodzić powłokę blachy. Dokładna kontrola całego dachu musi być przeprowadzona co 5 lat i należy to zlecić odpowiedniej firmie. Może zdarzyć się tak, że na powierzchni pojawią się niewielkie uszkodzenia, wtedy należy je od razu naprawić, używając do tego odpowiedniego lakieru zaprawkowego. Jeżeli to zostawimy, zaczną się powiększać i spowodują większe szkody, a co za tym idzie, wzrosną również koszty naprawy.