Dlaczego warto zainwestować w rejestrator jazdy?

Dlaczego warto zainwestować w rejestrator jazdy?

P100 2Zapewne nie raz zdarzyło Wam się brać udział w jakimś wypadku samochodowym – jeśli nie w roli poszkodowanego czy sprawcy, to na pewno chociaż w roli świadka. W takich sytuacjach czasem trudno ustalić, kto zawinił. Rejestrator jazdy może być wówczas bardzo pomocny.

Czym jest wideorejestrator?

Wideorejestrator to urządzenie, dzięki któremu możemy zarejestrować obraz, znajdujący się przed naszym pojazdem. Dodatkowo możemy dzięki niemu dokonać pomiaru prędkości. Nagrania z wideorejestratora często mogą nam służyć jako dowód w sądzie czy dla ubezpieczyciela w przypadku, gdy uczestniczyliśmy w wypadku samochodowym.

Zalety korzystania z rejestratorów jazdy

Jeśli nie każdy, to na pewno większość kierowców zgodzi się, że kamerka samochodowa w dzisiejszych czasach jest niemal niezbędnym urządzeniem. Do czego się przydaje?

  • Rekreacyjne nagrywanie przejechanej trasy. Czasami zdarza się, że wyjeżdżamy gdzieś na wakacje. Po drodze mijamy piękne krajobrazy, które warto uwiecznić. Nagranie z kamery samochodowej może być wówczas fajnym wspomnieniem na przyszłość.
  • W czasie wypadku. Wypadki niestety się zdarzają, niestety czasami próżno szukać winnego. Nagranie pozwoli udowodnić naszą niewinność w sądzie i będzie ważnym dowodem. Przyda się również, jeśli będziemy toczyć spór z ubezpieczycielem w sprawie ewentualnego odszkodowania.
  • Bezprawne zatrzymanie. Zdarza się niestety, że zostaliśmy zatrzymani przez policję i bezpodstawnie otrzymaliśmy mandat. Warto wówczas dysponować takim filmem – także w przypadku gdy policjant chce wymusić np. łapówkę.
  • Poprawienie stylu i bezpieczeństwa jazdy – czasami za kierownicą popełniamy błędy, których nie jesteśmy w stanie wychwycić podczas jazdy. Nagranie video pomoże nam wyeliminować wszystkie potknięcia i błędy.

Wybór kamerki

Wybierając kamerkę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość zapisywanego obrazu, możliwość zrzucania plików bezpośrednio na kartę SD, a także kąt nagrywania – im szerszy, tym lepiej. Jeśli szukacie sprawdzonego urządzenia, wybierzcie Xblitz p100.