Kierunek Islandia

Kierunek Islandia

fotolia_86078072_subscription_monthly_mIslandia to wyspa pełna wodospadów, lodowców, wulkanów i gejzerów. Jest to specyficzne miejsce, dlatego nie każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Przede wszystkim jest zimno. Osoby uwielbiające ciepło będą się tam czuły niezbyt komfortowo. Nie jest to też miejsce dla tych, którzy kochają typowe wakacje naznaczone wypoczynkiem. Wyprawa na Islandię to przede wszystkim zwiedzanie i zdobywanie kolejnych szczytów bogatych w niezapomniane widoki.

Z pewnością jednak przynajmniej raz w życiu warto zobaczyć zorzę polarną oraz przeżyć białą noc. Islandia to piękne miejsce, które połączy to zjawisko jednocześnie ze zwiedzaniem oraz unikatowym krajobrazem. Dodatkowo lot na Islandię jest świetnym przeżyciem – już z pokładu samolotu można podziwiać genialne widoki.

Islandia atrakcje

Jakie atrakcje znajdziemy na Islandii? Naprawdę wiele, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu i jednocześnie darmowych. Piękne krajobrazy zachwycają turystów z całego świata.

Przede wszystkim zachwyca stolica – Rejkjawik, która przyciąga tysiące turystów o każdej porze roku. Wspaniałe punkty widokowe, mnóstwo kolorów, a także muzea i opery. W stolicy odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych i sportowych znanych na całym świecie.

Blue Lagoon – to geotermalne spa, które zostało umieszczone przez National Geographic na liście 25 cudów świata. Znane jest ze swoich właściwości leczniczych. Woda ma od 37 do 40 stopni Celsjusza. Wokół tylko piękne widoki, nieskazitelnie czyste powietrze oraz piękna architektura budynku hotelu.

Góry – w regionie Landmannalaugar występują jedne z najbardziej barwnych i bogatych w rzadko spotykaną florę. Nieopodal znajdziemy również wulkan Hekla. Dostaniemy się tam tylko od połowy czerwca do końca września.

Lodowe jaskinie – najpopularniejsze jaskinie lodowe są usytuowane na południu Islandii w pobliżu jeziora Jökulsárlón. Należy skorzystać z organizowanej wycieczki (można tam dojechać samodzielnie, lecz wejść trzeba z przewodnikiem). W przeciwnym wypadku jest to bardzo niebezpieczne.

Fiordy Zachodnie – to ponad 50 fiordów, rzek i jezior leżących na północnym Atlantyku. Całość prezentuje się naprawdę spektakularnie. To miejsce słabo zaludnione, zachwyci przede wszystkim miłośników natury, gdyż umożliwia obserwację zwierząt w ich naturalnym środowisku. To idealne miejsce do podziwiania zorzy polarnej w okresie zimowym.

Plaża z czerwonego piasku – plaża zmienia odcienie pod wpływem padającego światła. Rozciąga się ona na ok. 10 km . Mieni się licznymi barwami, począwszy od bieli, poprzez żółć, czerwień a nawet czerń.

Bolungarvik – to leżąca na północy wieś w obrębie Zachodnich Fiordów. Na miejscu mieszka ok.1000 osób. Wieś jest usytuowana u podnóża gór, z których rozciąga się przepiękny widok.

Jak tam dolecieć?

Loty do Islandii nie należą do najtańszych, jednak przy regularnym sprawdzaniu cen, możemy trafić na świetne oferty już w granicach 400 zł w dwie strony. Możemy dostać się tam bezpośrednio z Polski. W ofertach znajdziemy również loty z przesiadką. Islandię z pewnością warto odwiedzić ze względu na mnóstwo naturalnych atrakcji, o które trudno w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.