Zauważyłeś ogniska korozji? Czas działać!

Zauważyłeś ogniska korozji? Czas działać!

Zauważyłeś ogniska korozji? Czas działać!Jeśli twoje auto służy ci już kilka ładnych lat, a w najbardziej newralgicznych miejscach pojawiła się rdza, to pewnie zastanawiasz się czy kupić nowe auto, czy też dać szansę „staruszkowi”. Na pocieszenie powiemy ci, że w nowszych autach problem rdzy wcale nie znika. Niejednokrotnie droższe i nowsze samochody po czasie zaczynają gnić. W przypadku gdy nie masz możliwości kupna innego pojazdu, albo masz sentyment do tego, które służy ci od lat i chcesz, aby jeszcze się przydało, zdecyduj się na naprawę blacharską.

Kiedy udać się do blacharza

W sytuacji gdy dostrzegliśmy rdzę oraz korozję, warto udać się do blacharza http://www.impwar.pl/. Sami nie będziemy w stanie ocenić w jakiej kondycji jest auto i czy i jak bardzo zagraża bezpieczeństwu naszemu i innych uczestników ruchu. Im wcześniej oddamy auto do specjalisty, tym koszt napraw będzie też niższy.

Od czego zacząć naprawę

Na początku należy zająć się znalezieniem ognisk korozji, które trzeba jak najszybciej usunąć i naprawić, a przynajmniej zabezpieczyć. Jeśli czynność ta zostanie zaniechana, blacha może zostać przeżarta przez rdzę na wylot. W następnej kolejności trzeba poświęcić uwagę miejscom, w których widoczne jest napęcznienie zewnętrznej warstwy lakieru. Jeśli zależy nam na kompleksowym działaniu, możemy poprosić specjalistę o renowację rys, zwłaszcza takich, w których warstwa podkładu się zniszczyła – aby w tych miejscach nie zaatakowała rdza. Pamiętajmy, że im wcześniej wykryjemy korozję i rdzę, to naprawa umożliwi eksploatowanie pojazdu jeszcze przez ładnych kilka lat.

Bez szans na naprawę

Elementem samochodu, który najczęściej ulega korozji, jest podwozie. Problem ten spotyka się zwłaszcza w samochodach parkowanych na mokrym gruncie, np. trawie. Naprawa przysparza wiele problemów, a jej wysokie koszty sprawiają, że renowacja przeprowadzana jest głównie w pojazdach zabytkowych. Podróż autem, w którym korozja podwozia jest bardzo duża, stanowi poważne niebezpieczeństwo. Z tego też względu samochody takie są złomowane.

Jeśli chcemy, aby samochód służył nam długie lata, warto o niego dbać!