Co dać kobiecie w prezencie?

Co dać kobiecie w prezencie?

black-1238969_960_720Mężczyźni często zastanawiają się, jaki prezent dać kobiecie na różne okazje. Choć obecnie znaleźć można mnóstwo poradników na ten temat, wciąż zdarza nam się popełniać prezentowe gafy. Jak się okazuje właściwy dobór prezentu wcale nie musi być taki trudny. Podpowiadamy co warto dać kobiecie w prezencie, a czego unikać.

Jednym z takich prezentów, które wypada dać kobiecie praktycznie z każdej okazji są kwiaty. Włożone do wazonu stanowią piękną ozdobę mieszkania i przypominają nam o darczyńcy. Jednak należy pamiętać o pewnych regułach w doborze kwiatów. Wiedzieć musimy chociażby o tym, że każdy rodzaj kwiatów stanowi pewien symbol, nie bez znaczenia jest również i kolor wręczanego bukietu. Np. róża  kolorze czerwonym symbolizuje miłość i pożądanie, kolor biały niewinność, różowy przyjaźń. Ilość dawanych kwiatów także jest istotna. Jeżeli dajemy kwiaty cięte, to powinna być ich nieparzysta liczba (parzysta ilość kwiatów przeznaczona jest na uroczystości żałobne).

Innym prezentem, który również jest uniwersalny, aczkolwiek odrobinę bardziej kłopotliwy jest biżuteria. Jeżeli decydujemy się na taki prezent, musimy znać gust obdarowywanej osoby. Zwróćmy uwagę, czy ta kobieta nosi delikatną biżuterię czy raczej wyraźną, w jakim stylu, złotą czy srebrną. I dostosujmy do tego nasz wybór. Pamiętajmy także, aby nie dawać kobiecie w prezencie pierścionka, jeśli jeszcze nie zmierzamy się oświadczać. Może to prowadzić do bardzo niezręcznej sytuacji. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej wybrać łańcuszek czy bransoletkę.

Jeszcze bardziej problematycznym prezentem, aczkolwiek często bardzo pożądanym jest dawanie w prezencie bielizny. Taki podarunek możemy dać tylko kobiecie z którą jesteśmy w bardzo zażyłej relacji. W innym przypadku prezent taki będzie całkowicie nie na miejscu i z pewnością nie zostanie dobrze odebrany. Mężczyźni myślący o tego rodzaju prezencie, muszą też znać dokładny rozmiar bielizny ( „mniej więcej” nie wystarczy). Wybór może ułatwić nam wyszukanie: bielizna sklep https://heppin.com/bielizna_damska_dla_niej_k-62.htm, lub pójście do stacjonarnego sklepu z bielizną i poproszenie o pomoc sprzedawczyni. Podobnie sprawa ma się z dawaniem w prezencie szlafroków. Choć trzeba przyznać, że szlafroki https://heppin.com/szlafroki_bielizna_nocna_k-12.htm to pomysł trochę bardziej uniwersalny (oczywiście wszystko zależy od kroju i fasonu).