Co każdy biznesowy laptop mieć powinien?

Co każdy biznesowy laptop mieć powinien?

pexels-photoJeszcze do niedawna w wielu firmach panowały komputery stacjonarne. Obecnie laptop w biurze to już chleb powszedni. Daje nam większą swobodę działania – może nam służyć w firmie, jak i na spotkaniach biznesowych czy służbowych wyjazdach. Nie każdy laptop sprawdzi się w tej roli. Jaki więc powinien być idealny laptop biznesowy?

Konstrukcja – lekka i wytrzymała

Praca w korporacji często wiąże się z licznymi wyjazdami, spotkaniami czy konferencjami. W związku z tym laptop powinien być przede wszystkim wytrzymały i mobilny. Jeśli chodzi o wytrzymałość, liczą się przede wszystkim wykorzystane materiały. Tylko najwyższej jakości surowce, jak aluminium, stopy magnezu czy włókna węglowe zapewnią odpowiednią odporność na zarysowania, odkształcenia i uderzenia. Ale żeby laptop był mobilny, potrzebna jest również niewielka waga urządzenia, najlepiej do 2,5 kg.

Matryca oraz czas pracy

Praca w podróży często nie jest łatwa, zwłaszcza, jeśli nie mamy do tego odpowiednich warunków. Korzystanie z laptopa w pociągu może nam utrudnić błyszcząca matryca, dlatego też laptopy biznesowe (http://www.servecom.pl/laptopy) powinny mieć matrycę matową. Zapobiega ona powstawaniu rozbłysków i ułatwia pracę w czasie słonecznych dni. Dodatkowo oczy się tak nie męczą. Jeśli chodzi o przekątną ekranu, wśród mobilnych laptopów najczęściej spotkamy 12.5, 13.3 lub 14 cali.

Nie bez znaczenia w podróży jest również pojemna bateria, dzięki której będziemy mogli dłużej pracować na jednym naładowaniu. Na rynku są laptopy, których czas pracy na baterii to nawet 16 godzin.

Dostępne złącza

Prócz standardowych portów USB 2.0 i 3.0 laptop powinien być również wyposażony w złącza HDMI lub VGA. Dzięki nim będziemy mogli podłączyć zewnętrzny monitor, co jest szczególnie przydatne w pracy grafikom czy architektom.

Pamięć

Im więcej pamięci operacyjnej, tym lepiej. Zwłaszcza, kiedy nasz komputer zawalony jest licznymi plikami i korzystamy z wielu programów jednocześnie. Obecnie standardem jest już 8 GB RAM. Do tego warto dodać dysk SSD, który gwarantuje szybszy transfer i jest bardziej niezawodny niż HDD.