Pokonaj zniechęcenie do nauki angielskiego już dziś

Pokonaj zniechęcenie do nauki angielskiego już dziś

Pokonaj zniechęcenie do nauki angielskiego już dziś

Masz już dosyć powtarzania słówek i zwrotów, ciągłego doskonalenia wymowy lub krytyki czy niepochlebnych ocen Twoich starań? Wydaje Ci się, że nauka angielskiego jest zbyt skomplikowana, lub że po prostu bezproduktywnie tracisz czas, a i tak nic z tego nie masz? W takim razie przeczytaj ten artykuł, by  raz na zawsze pokonać zniechęcenie do nauki angielskiego!

Rutyna pozbawia radości z nauki angielskiego

Nikt z nas nie lubi rutyny. Skutecznie obniża poziom chęci, kreatywności, a nawet radości. Dlatego jeśli zagościła ona w Twoim planie edukacji, najwyższy czas raz na zawsze się jej pozbyć. Musisz więc znaleźć sposób na to, by uczenie się angielskiego wyglądało inaczej niż dotychczas i stało się przyjemniejsze. W jaki sposób? 

  • Wyjdź na zewnątrz. Nauka w domu nie zawsze jest efektywna. Rozprasza nas wiele rzeczy. Czasami też nie możemy się skupić, przez brak świeżego powietrza lub to, że dom kojarzy nam się stricte z odpoczynkiem. Dlatego spróbuj uczyć się angielskiego w ogrodzie, na balkonie lub tarasie, czy nawet w parku. Możesz także zaszyć się w spokojnej kawiarni lub w bibliotece.

  • Zmień metodę. Do tej pory uczyłeś się za pomocą aplikacji w telefonie, laptopa lub książek? W takim razie spróbuj czegoś nowego. Możesz, na przykład zapisać się do szkoły, gdzie nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ będzie odbywała się pod okiem specjalistów. Pamiętaj też, że gdy już umówisz się na taki kurs, z pewnością motywacja do zdobywania wiedzy wzrośnie.

  • 5-10-15. Najlepszy sposób na efektywne poszerzenia swojej wiedzy językowej, to 5 minutowe powtórki przed rozpoczęciem nauki, 10 minutowa nauka i 5 minutowa powtórka tego, czego przed chwilą się dowiedziałeś.

Nauka poprzez zabawę

Inne, równie sprawdzające się triki w przypadku nauki angielskiego, to zdobywanie wiedzy poprzez rozrywkę. Takie rzeczy, jak nowe słówka, zwroty czy dialogi, z łatwością przyswoisz podczas oglądania seriali z napisami lub filmów, a nawet vlogów na YouTubie. Możesz również słuchać podcastów albo ulubionych piosenek i przy tym śledzić tekst karaoke. Taka opcja jest dostępna, np. na Spotify. Każdy sposób, który przybliża do nauki, a oddala od rutyny jest dobry.