Na co uważać przy zakupie auta w autokomisie?

Na co uważać przy zakupie auta w autokomisie?

auta3Udało ci się znaleźć interesujący samochód w komisie samochodowym? Zanim zdecydujesz się na jego zakup, pamiętaj o kilku kluczowych sprawach, aby twój zakup był całkowicie udany.

Komisy samochodowe są jednym z wielu miejsc, w których możemy zakupić samochód. W komisach znajdziemy szeroką gamę modeli – nowszych i starszych, tańszych i droższych. Wiele z nich to auta sprowadzone, które pochodzą z Niemiec oraz z innych krajów Europy zachodniej.

Gdy chcemy zdecydować się na kupno auta z komisu, musimy pamiętać o kilku niebezpieczeństwach, które czyhają na nieostrożnych i niedoświadczonych klientów. Dotyczą one zarówno stanu technicznego pojazdu, jak i podpisania umowy.

Sprawdź pojazd pod każdym względem

Handlarz z komisu będzie chciał sprzedać nam auto za wszelką cenę. To oznacza również, że może pominąć całkiem ważne informacje na temat jego stanu. Niejednokrotnie słyszymy o sprzedaży aut powypadkowych, po zalaniu, z poważnymi usterkami, które są tylko maskowane.

Co więcej, istnieje ryzyko, że w sprzedaży znajdzie się auto kradzione – w takim przypadku narażamy się nie tylko na utratę pieniędzy, ale i samochodu, który będzie zarekwirowany.

Zatem dokładnie sprawdźmy samochód pod kątem technicznym oraz prawnym. W tym pomóc mogą nam też profesjonalni rzeczoznawcy, którzy za opłatą wykonają badanie auta.

Zawsze czytaj umowę

Kupno samochodu powinno być zatwierdzone umową. Uważajmy jednak na umowy VAT marża i auta sprzedawane przez zagranicznych przedsiębiorców – wtedy możemy narazić się na dodatkowe koszty.

Nie powinniśmy też zgadzać się na zaniżanie kwoty na fakturze – w przypadku usterek i żądania otrzymania zwrotu pieniędzy za auto sprzedawca zapłaci nam właśnie pomniejszoną kwotę, a nie tą, którą rzeczywiście wpłaciliśmy.

Zatem przy zakupie auta w autokomisie trzeba uważać. Można jednak zabezpieczyć się przed takimi problemami. Jeśli miastem, w którym poszukujesz auto, jest Warszawa autokomis dealera jest wartą uwagi ofertą. Komisy autoryzowanych dealerów oferują bezpieczne auta – sprawdzone pod kątem technicznym i prawnym, a także z gwarancją!