Beton na ścianę – jaki wybrać?

Beton na ścianę – jaki wybrać?

Beton na ścianę – jaki wybrać?

Obecnie beton stał się wyjątkowo modnym akcentem w wielu domach. Już dawno przestał on kojarzyć się z surowym materiałem oznaczającym niedokończoną budowę. Szarość betonu to świetne tło dla mebli i dodatków w odważnych kolorach. W tej chwili możemy przy pomocy wielu produktów uzyskać ciekawy efekt betonu na ścianie. Należy jednak pamiętać, aby decydując się na wybór dostawcy, wybierać doświadczone firmy i ustalić jaki materiał będzie użyty do wykonania prac. 

Beton na ścianie – jak wykonać?

Jeżeli szukamy sposobu na urzeczywistnienie industrialnego stylu, to beton okaże się świetnym rozwiązaniem. Surowy beton na ścianie idealnie komponuje się przy nowoczesnych aranżacjach. W cenie są takie wnętrza, które obfitują w detale konstrukcyjne – ściany są eksponowane i stanowią coś w rodzaju odnośnika, względem którego dobierane są kolejne elementy wyposażenia. Niegdyś wszechobecna boazeria i przepych, zastąpione zostały surowością i minimalizmem.

Wybierając beton Radomsko wiemy, że zda egzamin dosłownie w każdym wnętrzu. Idealnie zaprezentuje się zarówno w salonie, jak i również w łazience. Wykorzystane materiały doskonale odnajdą się w pomieszczeniach narażonych na ciągłą wilgoć. Dodatkowo taka ściana betonowa może wyróżniać się odcieniem oraz strukturą. Efekt końcowy zależy od składu betonu, sposobu nakładania i wykończenia.

Beton na ściany – różne formy

Moda na betonowe szarości i efekt minimalizmu zagościł na dobre w najnowszych trendach wnętrzarskich. Wykorzystują to producenci materiałów wykończeniowych, którzy oferują różne sposoby na uzyskanie wybranego koloru ścian, ich faktur i ogólnego wyglądu. Możliwe jest nie tylko pokrycie powierzchni farbą przypominającą beton, ale także położenie tynku strukturalnego czy nawet wypełnienie wnętrza prawdziwie betonowymi dodatkami. Trzeba wiedzieć, że ostatni ze sposobów nie nada się na każdą ścianę. Betonowe płyty mają swoją wagę i niezbędne będzie ich prawidłowe przymocowanie. Potrzebne będą nam specjalne kotwy i zaprawy klejowe przeznaczone do klejenia elementów wielkich formatów.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.