Popraw swój uśmiech

Popraw swój uśmiech

Popraw swój uśmiechKażdy z nas marzy o idealnym, równym i nieskazitelnie białym uśmiechu. Niektórzy mają to szczęście, że zostali takim obdarzeni przez naturę, inni muszą sobie w tym pomóc. Metod jest wiele, ale która najlepsza?

Licówki – sposób na hollywoodzki uśmiech

Porcelanowe licówki Legnica to szybki i coraz bardziej popularny sposób na uzyskanie idealnego uśmiechu. Za ich pomocą można rozjaśnić ząb, poprawić kształt, zlikwidować szpary między zębami czy odbudować fragmenty zęba. Wykorzystywane są głównie w celu poprawy zębów przednich, widocznych w trakcie mówienia. Decydując się na taki zabieg, należy wybrać odpowiedniego specjalistę, który zrobi w to sposób profesjonalny i przy użyciu najlepszych materiałów. Prawidłowo wykonane licówki zapewniają dobrą szczelność brzeżną, dzięki czemu nie ma miejsc, gdzie mogłaby się osadzać płytka nazębna. Założenie licówek przebiega etapowo, na pierwszej wizycie lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem oraz badanie żeby ustalić czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Na kolejnej delikatnie zeszlifuje zęby. Przeprowadzane jest to w znieczuleniu miejscowym. Z oszlifowanych zębów pobiera się wyciski i na podstawie modelu zostaną przygotowane licówki porcelanowe. W międzyczasie zęby pacjenta zostają zabezpieczone licówkami tymczasowymi, założenie licówek porcelanowych ma miejsce podczas kolejnej wizyty. Założenie licówek wyklucza próchnica, choroby dziąseł, wady zgryzu, bo wtedy łatwo o uszkodzenie lub odklejenie się licówek.

A może implanty? 

Implanty Legnica to sztuczne tytanowe korzenie zębów, kształtem przypominające śrubę, umieszczone w szczęce tak aby powstały filary dla zębów zastępczych. Jest to rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby w wyniku wypadku, choroby czy innych przyczyn. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, przez lekarza specjalistę od chirurgii twarzowo-szczękowej. Lekarz natnie dziąsło i wprowadzi implant do kości, następnie czeka się ok 3-6 miesięcy, aby wszczepy zespoliły się z kością. Po tym czasie następuje odsłonięcie i przygotowanie pod koronę. Nie należy bać się zabiegów implantacji, ponieważ są one całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Pacjent po zabiegu otrzymuje najczęściej terminarz z wyznaczonymi wizytami kontrolnymi oraz zaleceniami po zabiegu.