Pielęgnacja ogrodu – jak to robić?

Pielęgnacja ogrodu – jak to robić?

Pielęgnacja ogrodu – jak to robić?

Nawet najpiękniejszy ogród może po zimie wyglądać rozpaczliwie. Wiosna i lato to czas, w którym doprowadzamy ogródek i trawnik do pełnego porządku. Warto przy tym skorzystać nie tylko z własnej wiedzy, ale także z porad specjalistów ogrodnictwa. Takie osoby wiedzą, jak na nawet mało urodzajnej glebie wyczarować bajkowy ogród. Jednak będzie to od nas wymagać systematycznej pracy i dużo zaangażowania.

Ogród – sprzęty ogrodnicze

Trawnik powinno się kosić regularnie przez cały sezon, nie tylko wiosną. W mocnym słońcu trawa rośnie znacznie wolniej, lecz koszenie zabezpiecza przed wysychaniem źdźbeł i powstawaniem pustych miejsc. Ważne okazuje się posiadanie podkaszarki i odpowiedniej kosiarki z ostrymi nożami, które równo utną trawę, a jednocześnie nie uszkodzą rośliny. 

Obecnie rynek zapewnia ogromny wybór różnego rodzaju sprzętów ogrodniczych. W zależności od naszych potrzeb i posiadanego budżetu możemy się zaopatrzyć w skuteczne urządzenia. Dodatkowo producenci zapewniają –w razie uszkodzeń – części wymienne, takie jak: głowica, nóż, filtr powietrza Briggs&Stratton, rozrusznik, szarpak i wiele innych. Po każdym koszeniu warto rozsypać specjalny nawóz granulowany do trawników, który:

  • zagęszcza trawnik,
  • przywraca źdźbłom zielony kolor,
  • zabezpiecza trawnik przed chwastami.

Ogród – jak odpowiednio o niego dbać?

Ogród jest wizytówką naszego domu, więc warto o niego odpowiednio zadbać. Pielęgnacja ogrodu to nie tylko troska o trawnik, ale także o drzewa i kwiaty. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regulacja koron drzew i kształtowanie żywopłotów. Korona wymaga regularnych cięć formujących, które zapewnią jej odpowiedni kształt, a także cięć sanitarnych, które zapobiegną rozprzestrzenianiu się infekcji na całym drzewie.

Kolejną istotną kwestią jest nawożenie roślin, ich ochrona przed szkodnikami oraz regularne odchwaszczanie. Nawożenie zaspokaja potrzeby pokarmowe roślin, które to nie zawsze mogą być zapewnione naturalnie. Mogą być do tego wykorzystywane nawozy płynne, które doskonale odżywiają rośliny, a także nawozy granulowane, które sprawdzą się przy warzywach, iglakach, trawnikach i różach.

Więcej na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.