Aktówki i nesesery - ponadczasowe rodzaje toreb męskich

Aktówki i nesesery – ponadczasowe rodzaje toreb męskich

aktowki

W dzisiejszych czasach nawet mężczyźni starają się jak najlepiej dbać o swój wygląd. Panowie najchętniej ubierają się w garnitury i eleganckie stroje, jednak to nie oznacza, że nie mogą sięgać po dodatki. Najlepszymi akcesoriami do takich klasycznych stylizacji będą oczywiście ponadczasowe torby męskie. Sklepy oferują ich już ogromny wybór, dlatego naprawdę jest w czym wybierać. Jakie wyróżniamy więc torby męskie?

1. Aktówki męskie

Czyli prostokątne, sztywne i twarde torby. Najczęściej wykonuje się je ze skóry lub materiału, który dobrze imituje skórę. Zgodnie z założeniami aktówki mają być torbami o niewielkich rozmiarach, takich, by pomieściły w sobie niewielką ilość dokumentów i można je było swobodnie nosić na co dzień. Niegdyś stawiali na nie głównie prawnicy i biznesmeni, aby w bezpieczny sposób przenosić swoje pliki i papiery, by ich nie uszkodzić, ani nie pognieść. Dziś jednak znacząco się to zmieniło, a aktówki męskie mogą być noszone przez każdego. Mężczyźni chętnie je wybierają, gdyż są to ponadczasowe i bardzo eleganckie teczki. W ostatnich latach dostosowano je do potrzeb współczesnych czasów, także aktówki męskie przybrały większe rozmiary. Dzięki temu mogą pomieścić już sporą ilość dokumentów, co przydaje się pracownikom korporacji. Nierzadko można także schować do nich swojego laptopa bądź inne urządzenia służące do komunikacji ze światem. To sprawia, że są nie tylko bardzo eleganckie i atrakcyjne, ale również i niezwykle praktyczne.

2. Nesesery męskie

Słowo „neseser” pochodzi z łacińskiego zwrotu „necessarius” oznaczającego „potrzebny”. Definicja ta wpłynęła oczywiście na rodzaj zastosowania tych toreb. Nesesery wyróżniają się swoim wyglądem, gdyż są niewielkimi walizkami o prostym kształcie, najczęściej prostokąta. Z założenia nesesery mają służyć do przenoszenia sporych sum pieniędzy oraz kosztowności, dlatego nierzadko zamykane są na szyfr. Bardzo często pojawiają się więc w filmach gangsterskich i są w nich noszone przez poważnych biznesmenów. To oni zabezpieczają swój majątek, przypinając się do neseserów kajdankami., dzięki czemu nikt nie może zabrać im torby. Oczywiście rzeczywistość różni się od życia filmowego, dlatego normalnie nesesery przeznaczone są po prostu do noszenia ważnych rzeczy i cennych dokumentów. Torby wykonuje się z jakościowych materiałów, charakteryzujących się wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Nierzadko wzmacnia się je specjalną ramką, aby zabezpieczyć je przed możliwymi uszkodzeniami. Ramkę najczęściej wykonuje się z aluminium lub tworzywa sztucznego, co zapewnia jej trwałość. Po nesesery męskie zdecydowanie warto więc sięgnąć, gdyż są to jedne z solidniejszych toreb dla mężczyzn i prezentują się niesamowicie, a nawet i luksusowo.

3. Raportówki

To torby przypominające nieco klasyczne aktówki, jednak różniące się od nich rozmiarem. Zwykle są po prostu mniejsze, chociaż zdarzają się także raportówki mogące pomieścić papiery A4. Charakteryzuje je przede wszystkim nietypowa budowa. Raportówki są bowiem większą wysokość, niż szerokość, dlatego wyróżniają się na tle klasycznych teczek. To bardzo praktyczny dodatek, gdyż nierzadko dołącza się do niego długi pasek. Dzięki temu raportówkę można spokojnie przewiesić przez swoje ramię i zyskać niewątpliwy komfort. Dodatkowo, tego rodzaju torby męskie zawierają w środku mnóstwo, różnej wielkości kieszonek. Można do nich schować portfel, telefon, długopisy lub inne, drobne przedmioty.

4. Listonoszki

Nie bez znaczenia jest nazwa tych toreb. W dużej mierze przypominają one bowiem podstawowe torby noszone przez listonoszy. Są dość duże i bardzo pojemne, a przy tym i wygodne. Zawierają długi pasek, który w każdej chwili można przewiesić przez ramię. We wnętrzu listonoszek można znaleźć przeróżne komory, przegródki i kieszonki, do których chowa się drobne przedmioty. Są to torby męskie niewątpliwie mniej eleganckie, aniżeli aktówka, czy neseser, jednakże sprawdzające się w szczególności na co dzień. Najczęściej stawiają na nie dziennikarze i podróżnicy, którzy zawsze muszą mieć sporo dokumentów i rzeczy przy sobie, a mimo tego chcą wyglądać dobrze i uzupełnić stylowo swój strój.

5. Saszetki

Kobiety mają swoje małe kopertówki, a mężczyźni za to saszetki. To bardzo niewielkie torby służące do przenoszenia wyłącznie niezbędnych i drobnych przedmiotów. Można więc schować do nich portfel, telefon, chusteczki lub długopisy. Dzięki temu nie trzeba nosić tych przedmiotów w kieszeniach spodni, co wyglądałoby dość nieestetycznie. Niegdyś saszetki kojarzono wyłącznie ze starszymi mężczyznami, jednak dziś wygląda to zupełnie inaczej. Takie niewielkie torby wykonane z prawdziwej skóry są bowiem kwintesencją szyku i dobrego stylu oraz gustu.

Każda torba męska wygląda nieco inaczej i ma odmienne zastosowanie. Mężczyzna sam musi więc zdecydować, która z nich najlepiej do niego pasuje. Powinien dobrać ją do własnego stylu, jakim kieruje się na co dzień, aby zawsze tworzyć harmonijne i spójne stylizacje.