Naucz się języka szybko i efektywnie

Naucz się języka szybko i efektywnie

board-1097118_640

Komunikatywne posługiwanie się językiem angielskim to umiejętność, która wciąż staje się coraz bardziej ceniona w codziennym życiu. Z drugiej strony nauka języka w szkole, skoncentrowana na teorii, bardzo często odbiera motywację, która stanowi połowę sukcesu – przede wszystkim jednak rozwija w młodych ludziach „barierę” przed posługiwaniem się językiem obcym w rzeczywistym świecie. Na szczęście ilość różnych metod nauczania pozwala na przyswojenie języka w sposób idealny dla konkretnych potrzeb. Dla tych, którzy pragną maksymalnie szybko nauczyć się lekkości w mówieniu powstały metody bezpośrednie.

Czym jest metoda bezpośrednia?

Nauka języka angielskiego metodami bezpośrednimi potocznie określa się mianem metody „Callana”. Nazwa pochodzi od najstarszej metody bezpośredniej i obowiązuje w dalszym ciągu, chociaż na przestrzeni lat powstało wiele nowych, innowacyjnych technik. Metoda bezpośrednia jest jedyną, która pozwala nabywać realne zdolności konwersacji w tym samym czasie, w którym ma miejsce nauka języka – słownictwa i gramatyki. Nie trzeba zatem dodatkowych lekcji konwersacji z lektorem, ponieważ i samego języka i posługiwania się nim w praktyce można się uczyć w tym samym czasie.

Na którą metodę warto zwrócić uwagę?

Metoda Callana jest najstarsza, a co za tym idzie, najbardziej znana. Ale tak naprawdę, nie udoskonalana przez wiele lat, nie jest już tak efektowna jak inne, bardziej nowoczesne metody bezpośrednie. Do tych ostatnich z pewnością należy zaliczyć Direct Method of English – uważaną za dużo bardziej naturalną w procesie trenowania umiejętności językowych oraz świetnie dopasowaną do potrzeb polskich uczniów.
Kursanci uczą się równocześnie teorii oraz praktyki już od pierwszej godziny zajęć. Taka nauka daje również mnóstwo satysfakcji, ponieważ pokazuje każdemu z uczestników, co potrafi na konkretnym etapie przyswajania wiedzy. System regularnych powtórek oraz kontrola lektorów pozwalają skutecznie utrwalać prawidłowe konstrukcje oraz rozwijać je z każdą nową lekcją.

Najlepsze jest to, że zapisanie się na kurs angielskiego metodą DMoE nie wymaga znajomości angielskiego na jakimkolwiek poziomie. Metoda od lat sprawdza się zarówno u tych kursantów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem obcym, jak i tych posługujących się nim na bardziej zaawansowanym poziomie. W zależności od zaangażowania kursanta, pierwsze efekty metod bezpośrednich można zauważyć bardzo szybko.